Wiatr: 3km/h SSW
H 12 • L 11
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportUdany tylko początek. Enea Astoria przegrała w Gliwicach
Sparing_Abramczyk Cup_Enea Astoria Bydgoszcz - King Szczecin_Corey Sanders - SF
03.09.2020 | 23:50

Udany tylko początek. Enea Astoria przegrała w Gliwicach

Na zdjęciu: Enea Astorii po dwóch meczach ligowych nie ma na swoim koncie zwycięstwa.

Koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz ulegli w drugim wyjazdowym spotkaniu w tym sezonie drużynie GTK Gliwice 83:91. Najlepszym punktującym bydgoszczan był Jakub Nizioł, autor 24 “oczek”.

Faworytem czwartkowego spotkania zdecydowanie byli gospodarze. GTK bardzo wzmocniło się w okresie transferowym i wygrało swój pierwszy mecz z Polskim Cukrem Toruń. Bydgoszczanie na Górny Śląsk przyjechali po złej inauguracji we Wrocławiu i do konfrontacji z gliwiczanami podchodzili w roli underdoga.

To jednak podopieczni Artura Gronka lepiej weszli w spotkanie. Bardzo dobrze prezentował się Jakub Nizioł, którego dzielnie wspierał Corey Sanders. W pewnym momencie przewaga przyjezdnych wzrosła aż do dziewięciu punktów, jednakże pod koniec kwarty miejscowi odrobili część strat i po dziesięciu minutach meczu “Asta” prowadziła 27:22. W drugiej kwarcie spotkanie się wyrównało. Gra toczyła się punkt za punkt, a w szeregach gliwickiego zespołu doskonale prezentował się Martin Krampelj. Ostatecznie po celnej trójce równo z syreną Terry’ego Hendersona jr koszykarze obu drużyn zeszli na przerwę z wynikiem 44:44.

Niestety dla bydgoskich kibiców, III kwarta okazała się przełomowa dla całego spotkania. GTK grało kreatywnie w ofensywie i systematycznie powiększało swoją przewagę. Wynik dla “Asty” starał się trzymać Nizioł, ale to gospodarze wygrali trzecią ćwiartkę 29:19. W finałowej odsłonie wynik nie uległ drastycznej zmianie. Podopieczni Matthiasa Zollnera byli wyraźnie lepszą drużyną, a Jordon Varnando raz po raz rozmontowywał defensywę Astorii. Jego drużyna odniosła pewne zwycięstwo 91:83.

Teraz, po dwóch wyjazdowych porażkach, bydgoskich koszykarzy wreszcie czeka mecz we własnej hali. Astoria w niedzielę, 13 września podejmie Kinga Szczecin.

GTK Gliwice – Enea Astoria Bydgoszcz 91:83 (22:27, 22:17, 29:19, 18:20)

GTK: Jordon Varnado 21, Martin Krampelj 19 (11 zb), Josh Perkins 13, Daniel Gołębiowski 11, Terry Henderson 7, Matusz Szlachetka 6, Kacper Radwański 6, Szymon Szymański 6, Łukasz Diduszko 2.

Enea Astoria: Jakub Nizioł 24 (10 zb), Corey Sanders 18, Tomislav Gabrić 17, Łukasz Frąckiewicz 9 (11 zb), Michał Krasuski 5, Michał Chyliński 5, Michał Aleksandrowicz 5, Markus Loncar 0, Paweł Kopycki 0, Marcin Nowakowski 0.