81% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 3 • L 1
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportUdany weekend pod siatką. Pałac i BKS Visła wygrały swoje mecze w trzech setach
Pałac Bydgoszcz
11.10.2021 | 15:16

Udany weekend pod siatką. Pałac i BKS Visła wygrały swoje mecze w trzech setach

Na zdjęciu: Siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz wygrały w trzeciej kolejce w Bielsku-Białej.

Weekend był bardzo udany dla siatkarskich drużyn z Bydgoszczy. Zarówno BKS Visła ProLine w Tauron I Lidze, jak i występujące w ekstraklasie zawodniczki Polskich Przetworów Pałacu wygrały swoje mecze ligowe.

Po porażkach w meczach w Radomiu (0:3) i u siebie z Legionovią (2:3), zespół Piotra Mateli w trzeciej kolejce Tauron Ligi odniósł niezwykle cenną wygraną, pokonując na wyjeździe BKS Bostik Bielsko-Biała i to w trzech setach. Bydgoszczanki w pierwszym secie wygrały 25:20, a w dwóch kolejnych 25:23. W bydgoskiej drużynie, bardzo dobry mecz rozegrała brazylijska środkowa Leticia Hage, która atakowała ze skutecznością 78% (siedem skończonych ataków na dziewięć wykonanych). Dość powiedzieć, że w całym meczu zawodniczki Pałacu aż trzynaście punktów zdobyły blokiem (przy zaledwie czterech BKS-u).

TAURON LIGA SIATKAREK – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2021/2022 – 3 KOLEJKA – 9.10.2021 R.
BKS BOSTIK BIELSKO-BIAŁA – POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ 0:3 (20:25, 23:25, 23:25)

BKS BOSTIK: E. Polak, Szlagowska 13, Świrad 2, Orvosova 16, Borowczak 11, Janiuk 2 oraz Drabek (libero), Mazur (libero), Kazała.

POLSKIE PRZETWORY PAŁAC: Bałdyga 3, Cassemiro 6, Hage 11, Balmas 10, Bokan 11, Majkowska 6 oraz Saad (libero), Kobus, Szperlak 8.

Sędziowali: Marcin Rek, Krzysztof Wojtunik.
Komisarz Tauron Ligi: Andrzej Urbański.
Kwalifikator Tauron Ligi: Andrzej Lemek.
Widzów: 470.
MVP meczu: Magdalena Saad (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz).

Drugi mecz w tym sezonie Tauron I Ligi rozegrali też siatkarze BKS Visły ProLine. Bydgoszczanie tym razem pewnie i w trzech setach pokonali na wyjeździe SMS PZPS Spała. Gospodarze równorzędną walkę z bydgoską drużyną stoczyli tylko w pierwszej partii, którą drużyna Marcina Ogonowskiego wygrała na przewagi. Kolejne dwie partie już pewnie rozstrzygnęli na swoją korzyść gracze z Bydgoszczy, którzy po dwóch meczach mają na swoim koncie dwie wygrane.

TAURON I LIGA SIATKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2021/2022 – 4 KOLEJKA – 9.10.2021 R.
SMS PZPS SPAŁA – BKS VISŁA PROLINE BYDGOSZCZ 0:3 (25:27, 13:25, 20:25)

SMS PZPS: Kubicki 2, P. Śliwka 14, Majchrzak 5, Nowik 10, Szymendera 4, Kufka 1 oraz Hawryluk (libero), Kędzierski (libero), Olszewski, Peryt, Nowak 1, Zawadzki 1, Serafin.

BKS VISŁA PROLINE: Masny, Gutkowski 10, Kowalski 7, Wierzbicki 24, Galabov 9, Radziwon 5 oraz Bonisławski (libero), Sternik, Kwasigroch.

Sędziowali: Leszek Minczewski, Sławomir Jażdżewski.
Komisarz Tauron Ligi: Dariusz Parkitny.
MVP meczu: Damian Wierzbicki (BKS Visła ProLine Bydgoszcz).

W weekend, obie bydgoskie drużyny zagrają we własnej hali. W piątek (15 października), Polskie Przetwory Pałac zmierzy się z Developresem Rzeszów (17:30), a BKS Visła ProLine podejmie Mickiewicza Kluczbork (sobota, 16.10., 17:00).