Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 11km/h W
H 4 • L 3
3C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
6C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBlogiUderzył w stół, a…
26.07.2016 | 09:17

Uderzył w stół, a…

Nie występuję tu jako samozwańczy rzecznik prasowy PiS-u. Ja tylko w roli nożyc, które po uderzeniu w stół się odezwały - pisze Konstanty Dombrowicz

Na zdjęciu: nożyczki

Fot. nadesłane przez autora

Walnął w stół na  internetowym portalu jednej z gazet ( nie wiem czy też w wersji drukowanej pojawił się ten tekst, bo tej gazety nie czytam )– pewien dziennikarz. Warto tylko przypomnieć , że zasłynął on nie tylko w Polsce plagiatem , w czego rezultacie  książka, której był współautorem, a wydana przez Wyborczą, powędrowała na przemiał. Przypominam o tym dlatego, że tenże dziennikarz  ocenia, prawi morały , wydaje werdykty co dobre,  a co złe. W publikacji  Marcin K. negatywnie ocenia personalne nominacje PiS-u na lokalnym „rynku”. Neguje, wręcz obśmiewa fachowość osób, które dostały z namaszczenia PiS-u stanowiska w rozmaitych instytucjach i firmach w tym w radach nadzorczych. Ale jakoś dziwnym trafem „zmielony pisarz” milczał, gdy karty w Bydgoszczy rozdawała PO i PSL. Stąd kilka pytań retorycznych.

  Jakież to walory przywódcze i mentalne  miała pani kujawsko-pomorska wojewoda z PSL-u? Jakie to umiejętności związane z ciepłownictwem ma  były dyrektor Urzędu Wojewódzkiego  , od niedawna członek zarządu KPEC-u pan Baranowski?  Jakąż to niezwykłą wiedzę i walory  ma do zarządzania sektorem śmieciowym w Bydgoszczy – SLD-owska koalicjantka -zastępczyni Bruskiego -nauczycielka matematyki w klasach początkowych  pani Anna Mackiewicz? Jakąż   to  znajomość  problematyki mieszkaniowej  ma pan Jakub Karnowski, były prezes PKP , który trafił z polecenia PO-wskiego prezydenta miasta do Rady Nadzorczej bydgoskiego  ADM-u. Jakoś dziennikarza nie zainteresowało opanowanie przez PO wszystkich wiodących stanowisk  w  spółce ProNatura. Stanowisko prezesa piastuje tam ostatni  prezes upadłego  Zachemu.. teraz „znawca” termicznej utylizacji odpadów  . Jakież to umiejętności zarządzania miastem ma niedawna Minister Rozwoju Regionalnego pani Wasiak? A co robi w Urzędzie Miasta pani Elżbieta Rusielewicz z PO ? – a no doradza prezydentowi w sprawie PiS-owskiego programu 500+. To taki „drobny” partyjny nepotyzm z PO rodem. Nie widać? Czyżby? Wobec tego przypominam.

 Nie występuję tu jako samozwańczy rzecznik prasowy PiS-u.  Ja tylko w roli nożyc, które po uderzeniu w stół się odezwały.

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Powiązane treści