Bydgoszcz
10C
Słonecznie
62% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 10 • L 10
2C
Sob
2C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
2C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaUkazał się kolejny tom sagi o Bydgoszczy. Co tym razem przygotowano dla czytelników?
szczyty chciwosci - st
08.06.2020 | 10:51

Ukazał się kolejny tom sagi o Bydgoszczy. Co tym razem przygotowano dla czytelników?

Na zdjęciu: Szczyty chciwości to nowy tom sagi o Bydgoszczy.

Fot. Sebastian Torzewski

Ukazał się kolejny tom sagi „Grzechy młodości”. Powieść pt. „Szczyty chciwości” przenosi czytelników do Bydgoszczy z przełomu lat 80. i 90.

Saga autorstwa Edyty Świętek opowiada o żyjącej w Bydgoszczy rodzinie Trzeciaków – Leona i Franciszki oraz ich dorosłych już dzieci: Tymoteusza, Kazimierza, Agaty i Eugeniusza. Czytelnicy śledzą ich perypetie miłosne oraz zawodowe od początku lat 70. „Szczyty chciwości” to już czwarta część tej historii, w której nie brakuje także ciekawostek z historii miasta nad Brdą.

W nowym tomie śledzimy losy bohaterów na przełomie lat 80. i 90. XX wieku, które przynoszą mieszkańcom Bydgoszczy nowe problemy. Inflacja oraz bezrobocie zmuszają obywateli do podejmowania nowych wyzwań. Tymoteusz poszukuje okazji do szybkiego pomnożenia fortuny. Ryzykuje spory kapitał w niepewnym przedsięwzięciu. Również Justyna wykazuje się znaczną przedsiębiorczością.

Książkę można zakupić już w księgarniach stacjonarnych i internetowych. MetropoliaBydgoska.PL jest patronem medialnym sagi. W związku z tym jeszcze w tym tygodniu znajdą Państwo na naszym portalu konkurs, w którym będzie można wyglądać egzemplarz książki „Szczyty chciwości”.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści