Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ukradł kilkaset perfum, a następnie je sprzedawał. Zarobione pieniądze wydawał na używki

Dodano: 23.08.2020 | 14:09

Na zdjęciu: Policja.

Fot. Flickr

Policjanci z Torunia zatrzymali mężczyznę, który dokonał kilkudziesięciu kradzieży perfum znanych marek. 21-letni mężczyzna wpadł na gorącym uczynku podczas kolejnej próby przywłaszczenia luksusowego towaru.

Do zatrzymania 21-latka doszło w miniony wtorek (17 sierpnia) w jednym ze sklepów drogeryjnych przy ul. Żółkiewskiego. Pracownicy ochrony sklepu dostrzegli, że młody mężczyzna chowa coś pod odzieżą. Po sprawdzeniu okazało się, że są to perfumy znanych marek. Na miejsce została wezwana policja. Jak się okazało, młody mężczyzna stał za wieloma wcześniejszymi kradzieżami w sklepach z kosmetykami. Udowodniono mu w sumie dokonanie 48 kradzieży perfum znanych marek. Podczas jednej kradzieży potrafił wynieść ze sklepu kilka flakonów – łącznie ukradł ponad kilkaset sztuk towaru.

Straty poniesione przez sklepy w wyniku tych kradzieży ocenione na kwotę ponad 74 tysięcy złotych. Mundurowi udowodnili, że skradzione przedmioty sprawca sprzedawał za kwotę o wiele niższą, a zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczał najczęściej na różnego rodzaju używki. Wiadomo też, że w przeszłości był notowany za identyczne przestępstwa. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments