Bydgoszcz
24C
Słonecznie
50% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 25 • L 24
22C
Nd
22C
Pon
21C
Wt
16C
Sr
17C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleUkradł paliwo i nie zatrzymał się do kontroli. Ucieczka przed policją zakończyła się wypadkiem [ZDJĘCIA]
14.01.2021 | 09:20

Ukradł paliwo i nie zatrzymał się do kontroli. Ucieczka przed policją zakończyła się wypadkiem [ZDJĘCIA]

Do zdarzenia doszło w środowy poranek.

Na zdjęciu: Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci oraz technik kryminalistyki.

Fot. KMP Włocławek

Kierowca mitsubishi nie zatrzymał się do policyjnej kontroli na terenie Włocławka. Wpadł po tym, jak stracił panowanie nad autem i zniszczył słup oświetleniowy.

Funkcjonariusze zostali zawiadomieni przez pracowników jednej ze stacji benzynowych w mieście, którzy zgłosili kradzież paliwa. – Na miejscu, mundurowi potwierdzili ten fakt i ustalili markę pojazdu oraz tablice rejestracyjne – mówi st. sierż. Tomasz Tomaszewski z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Funkcjonariusze dodają, że auto zostało zgłoszone jako skradzione dzień wcześniej na terenie Torunia. – O całej sytuacji, dyżurny powiadomił wszystkie patrole i kiedy policjanci zauważyli opisany pojazd na ul. Płockiej, przystąpili do jego zatrzymania – dodaje Tomaszewski.

Mimo włączonych przez policjantów sygnałów dźwiękowych i świetlnych, kierowca mitsubishi nie zatrzymał się na polecenie policjantów i rozpoczął ucieczkę, jadąc ul. Płocką w stronę włocławskiej tamy. – Na Al. Kazimierza Wielkiego, kierowca mitsubishi stracił panowanie nad pojazdem i na skrzyżowaniu z ul. Zielną uderzył w słup oświetleniowy i przekoziołkował, zatrzymując się na boku – opisuje rzecznik włocławskiej policji. 31-latek doznał niegroźnych obrażeń, a od mężczyzny pobrano krew do badań. – Sprawdzamy, czy nie kierował on pojazdem pod wpływem środków odurzających – mówią policjanci, którzy dodają, że badanie testerem wykazało, iż mężczyzna był pod wpływem amfetaminy.

Jak się okazało, to był jedyny problem zatrzymanego. – Złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, którzy obowiązuje do lipca 2022 roku – informuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski. Policjanci za spowodowanie zdarzenia drogowego ukarali 31-latka mandatem karnym oraz sporządzili wobec niego wniosek o ukaranie do sądu za kradzież paliwa, za co może mu grozić grzywna w wysokości 5 tys. złotych. Wobec mężczyzny przygotowywane są też zarzuty dotyczące złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdu i prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających, za które może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast z kradzieży pojazdu włocławianin będzie się tłumaczył kryminalnym z Torunia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści