Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ukradł paliwo i wideorejestrator. Przed policjantami ukrywał się pod… kocem

Dodano: 20.12.2022 | 13:09

Na zdjęciu: Mężczyznę zatrzymali kryminalni z komisariatu na Wyżynach.

Fot. KWP Bydgoszcz

29-latek jest dobrze znany bydgoskim kryminalnym. – Za zarzucane mu czyny odpowie w warunkach recydywy, bo odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa – mówią.

Mężczyznę zatrzymano w minioną sobotę (17 grudnia), a 29-latka ujęli kryminalni z komisariatu na Wyżynach. – Mężczyzna, myśląc że policjanci go nie znajdą, schował się pod kocem leżącym na łóżku – mówi kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Kryminalni opisują, że cała sprawa rozpoczęła się od kradzieży paliwa w skodzie, do której doszło w jednej z podbydgoskich miejscowości w ubiegłą niedzielę (11 grudnia). – Sprawca uszkodził zbiornik i ukradł paliwo, powodując w ten sposób straty w wysokości ponad 700 złotych – przekazują funkcjonariusze, którzy w toku przeprowadzonych czynności szybko wpadli na trop 29-latka z powiatu bydgoskiego, który – jak się okazuje – jest dobrze im znany. – W toku prowadzonego postępowania okazało się, że mężczyzna odpowiada również za inne przestępstwa – dodaje kom. Kowalska.

Już wiadomo, że w toku przeprowadzonych czynności 29-latkowi udowodniono włamanie także do osobowego forda, z którego ukradł wideorejestrator i wybił szyby, a straty oceniono na niemal 500 złotych. – Tego samego dnia jego łupem padły również alufelgi wraz z oponami warte 2 000 zł – mówią policjanci i precyzują, że do obu tych zdarzeń doszło 1 września br.

Policjanci z Wyżyn już postawili 29-latkowi trzy zarzuty dotyczące włamań i kradzieży. Już wiadomo, że wysokość jego kary będzie zdecydowanie wyższa, bo za te czyny odpowie w warunkach recydywy. – Odbywał już karę pozbawienia wolności za przestępstwa o podobnym charakterze – kończą.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments