Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ukradł rower na Długiej i płacił przywłaszczoną kartą. Policjanci ze Szwederowa zatrzymali 56-latka

Dodano: 11.11.2021 | 08:51

Na zdjęciu: Zatrzymany 56-latek.

Fot. KWP Bydgoszcz

Kryminalni ze Szwederowa zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył pozostawiony na przystanku autobusowym portfel wraz z dokumentami i kartą płatniczą. Następnie przy pomocy tej ostatniej kilkanaście razy płacił za zakupy. Ponadto kryminalni udowodnili mu również kradzież roweru o wartości dwóch tysięcy złotych.

Wszystko zaczęło się 10 października. – Wówczas pokrzywdzona czekając na przystanku komunikacji miejskiej na autobus przez nieuwagę pozostawiła na ławce swój portfel. Były w nim dokumenty i karta płatnicza. Dopiero po kilku godzinach zorientowała się, że go nie ma, po czym zastrzegła kartę w banku – relacjonuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Te kilka godzin wystarczyło jednak złodziejowi, by skorzystać z karty – okazało się, że kilkanaście razy płacił nią za zakupy w różnych sklepach w Bydgoszczy. Starty oszacowano na łączną kwotę blisko 800 złotych.

Pokrzywdzona powiadomiła policjantów z komisariatu na bydgoskim Szwederowie. Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili, że za przywłaszczeniem portfela oraz 11 kradzieżami z włamaniem na konto stoi 56-letni bydgoszczanin. Jego zatrzymanie było kwestią czasu. Doszło do niego w minioną niedzielę (7 listopada) wieczorem. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty; jak się okazało, udowodniono mu również kradzież roweru z klatki schodowej kamienicy przy ulicy Długiej w Bydgoszczy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments