Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ukradł rower warty 3 tysiące i sprzedał za 90 zł. Szybko został złapany

Dodano: 24.10.2023 | 08:24

Na zdjęciu: Mężczyzna został szybko zatrzymany.

Fot. KMP Bydgoszcz

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 19-latka, który ukradł rower elektryczny o wartości 3 tysięcy złotych i od razu go sprzedał. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Jednoślad udało się odzyskać.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 12 października o godz. 0:50 na ulicy Zygmunta Augusta w Bydgoszczy. To właśnie wtedy nieznany wówczas sprawca ukradł niezabezpieczony rower elektryczny ze stojaka. Pokrzywdzony po południu powiadomił policjantów z bydgoskiego Śródmieścia o kradzieży. Straty ocenił na 3 tysiące złotych.

– Sprawą zajęli się śródmiejscy kryminalni, którzy dążyli do ustalenia i zatrzymania osoby odpowiedzialnej za to przestępstwo. Analiza zgromadzonego materiału dowodowego i uzyskanego wizerunku sprawcy doprowadziły do finału tej sprawy w postaci przedstawienia zarzutu kradzieży i odzyskania roweru – mówi kom. Lidia Kowalska z KMP w Bydgoszczy.

Sprawcą okazał się 19-latek znany już policjantom z innych przestępstw. W środę mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania, a następnie przewieziony do śródmiejskiego komisariatu i przesłuchany. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

– Policjanci odzyskali skradziony rower. Okazało się, że bydgoszczanin sprzedał go do lombardu za 90 złotych. Jednoślad trafił już do właściciela – podsumowuje kom. Kowalska.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lokator Socjalny na Specjalnych Prawach
Lokator Socjalny na Specjalnych Prawach
4 miesięcy temu

Fajny lombard,co kradzionym handluje

Gucio
Gucio
4 miesięcy temu

Lombard do zamknięcia. Właściciela pod sąd za paserstwo.