Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 1 • L -0
1C
Sob
0C
Nd
-1C
Pon
-2C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleUkradli tiry w Niemczech. Wpadli w ręce bydgoskich policjantów
25.11.2017 | 11:27

Ukradli tiry w Niemczech. Wpadli w ręce bydgoskich policjantów

Mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą za kratkami.

Na zdjęciu: Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży dwóch tirów na terenie Niemiec.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy funkcjonariusze zatrzymali mieszkańców Grudziądza, którzy na terenie Niemiec ukradli dwa tiry, których wartość przekracza 600 tys. euro.

Nad sprawą pracowali śledczy z wydziału kryminalnego bydgoskiej komendy wojewódzkiej, a śledztwo równolegle prowadziła bydgoska prokuratura okręgowa.

14 października na terenie Kujaw i Pomorza dokonano pierwszych zatrzymań. W ręce policjantów wpadli dwaj mężczyźni w wieku 28 i 48 lat. Patrol ruchu drogowego ze Świecia zatrzymał wówczas do kontroli ciężarowego dafa, z którego co prawda wybiegł kierowca, ale szybko wpadł w ręce kryminalnych. Po krótkim pościgu zatrzymano jego kompana, który jadąc innym pojazdem ciężarowym ominął policyjną kontrolę. Obaj usłyszeli zarzuty paserstwa, za co grozi im do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

W czwartek wieczorem, policyjni antyterroryści zatrzymali na kolejnych dwóch mężczyzn, mieszkających w powiecie grudziądzkim. 40 i 46-latek zostali zatrzymani w swoich domach. Podczas przeszukania pomieszczeń, kryminalni zabezpieczyli sprzęt wykorzystywany przez złodziei: urządzenia do programowania kluczyków w pojazdach ciężarowych, komplet sztosów, zakłócacz fal GSM, nawigacje samochodowe, radiostacje, części samochodowe, telefony, laptopy, nawigacje oraz 80 szt. dowodów rejestracyjnych. Na poczet przyszłych kar zabezpieczone zostały samochód oraz skuter wodny. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży tirów Daf o wartości ponad 600 tys. euro (tego czynu mieli się oni dopuścić w Hanowerze i Helmstedt w nocy z 13/14 października br). Decyzją sądu, obaj podejrzani spędzą najbliższe trzy miesiące w areszcie.

Jak informują kryminalni, obaj zatrzymani są doskonale znani policjantom. W przeszłości już byli notowani za przestępczość samochodową. W toku prowadzonego śledztwa sprawdzane będą dane, czy obaj mają na koncie inne tego typu przestępstwa.


Powiązane treści