Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

UKW będzie miał nowego doktora honoris causa. To znany psycholog i autor książek

Dodano: 06.07.2020 | 14:46

Decyzję podjął senat bydgoskiej uczelni.

Na zdjęciu: Prof. Bogdan Wojciszke to ceniony psycholog, autor książek i publikacji naukowych, od wielu lat związany z Polską Akademią Nauk.

Fot. wojciszke.net

Profesor Bogdan Wojciszke, psycholog, członek Polskiej Akademii Nauk, otrzyma tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Decyzję w ubiegłym tygodniu podjął senat uczelni.

Uchwałę o nadaniu honorowego tytułu profesorowi Wojciszke senat UKW przyjął w ubiegły wtorek, 30 czerwca. Decyzja zapadła po zapoznaniu się z recenzjami dwojga naukowców – prof. Małgorzaty Kossowskiej (z opinią senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego) oraz prof. Jerzego Brzezińskiego z opinią senatu Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, macierzystej uczelni uhonorowanego psychologa.

Prof. Bogdan Wojciszke ma 68 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach psychologii osobowości oraz psychologii społecznej. Jego zainteresowania naukowe dotyczą ocen postaw ludzi, związków uczuciowych, psychologii władzy oraz postaw społeczeństwa polskiego wobec zmian zachodzących w kraju (między innymi przekształceń własnościowych czy produktywności). Od 2010 prof. Wojciszke jest związany z Polską Akademią Nauk – najpierw jako członek-korespondent, a od 2016 roku jako członek rzeczywisty. Zaangażowany był również w prace rady wykonawczej European Association of Experimental Social Psychology. Zasiadał w kolegiach redakcyjnych licznych czasopism branżowych, w tym „Journal of Experimental Social Psychology” czy „European Journal of Social Psychology”. W latach 90. był redaktorem naczelnym „Przeglądu Psychologicznego”.

Nagrodzony przez UKW naukowiec jest absolwentem wspomnianego UAM w Poznaniu. Stopień doktora otrzymał pod koniec lat 70. na Uniwersytecie Gdańskim, natomiast habilitację – w 1986 roku na Uniwersytecie Warszawskim. Tytuł profesora uzyskał w 1993 roku. Obecnie związany jest – poza PAN – ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej i jej wydziałem zamiejscowym w Sopocie. Poza licznymi publikacjami (m.in. książkami „Kobieta zmienną jest” czy „Alfabet miłości”) prof. Wojciszke był promotorem lub recenzentem kilkudziesięciu prac doktorskich.

W 2011 prof. Bogdan Wojciszke został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments