Bydgoszcz
18C
Niebo głównie zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 18 • L 17
20C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUKW otrzymał milion złotych dotacji na inwestycję
UKW
25.08.2021 | 13:34

UKW otrzymał milion złotych dotacji na inwestycję

Na zdjęciu: Od kilku lat część budynku przy Powstańców Wielkopolskich 10 należy do UKW.

Fot. UKW Bydgoszcz

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego otrzymał dotację w wysokości ponad miliona złotych na realizację przebudowy parteru w budynku Wydziału Nauk Biologicznych w budynku przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 10. 

Część budynku nieopodal ronda Wielkopolskiego i kampusu głównego UKW została pozyskana przez uczelnię kilka lat temu, w ramach wymiany z Urzędem Miasta Bydgoszczy. Teraz trwają przygotowania do modernizacji jego parteru. Jak informuje Tomasz Zieliński, rzecznik prasowy uniwersytetu na ten cel udało się pozyskać ponad milion złotych dofinansowania z budżetu państwa. – W tym roku wydamy sto tysięcy złotych na wymianę stolarki okiennej i montaż żaluzji – dodaje Zieliński.


CZYTAJ TAKŻE: Znamy program obchodów w ramach inauguracji Politechniki Bydgoskiej


W przyszłym roku szkoła wyższa przeznaczy pozostałą część dotacji na realizacje pozostałych prac remontowych. Wśród nich będzie m.in. przebudowa pomieszczeń parteru na cele dydaktyczno-administracyjne wraz z niezbędnymi robotami wykończeniowymi, wymiana drzwi i posadzek, montaż instalacji elektrycznej oraz wentylacji i klimatyzacji czy modernizacja sanitariatów.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści