Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

UKW powiększa swoją ofertę. Zostanie uruchomiony nowy kierunek

Dodano: 05.06.2023 | 12:15

Na zdjęciu: W ofercie UKW pojawił się nowy kierunek.

Fot. SG

Na UKW zostanie uruchomiony nowy kierunek. Będzie można się na niego rejestrować już od 8 czerwca.

UKW uruchamia nowy kierunek, którym będzie socjoinformatyka. Jest to propozycja dla osób szukających połączenia nauk humanistycznych i technicznych. Na ten kierunek będzie można się rejestrować już od 8 czerwca na rok akademicki 2023/2024.

Dostępne są studia I stopnia licencjackie, a studia II stopnia są w przygotowaniu. Kierunek ma charakter międzywydziałowy i jest tworzony przez Wydział Informatyki oraz Wydział Pedagogiki.

Świat cyfrowy cały się rozwija i zmienia, a to wymaga zmian w ofercie kierunków studiów. Nasz kierunek przybliża pojęcia programowania, grafiki komputerowej, baz danych, a także tego, co jest obecnie najpopularniejszym zagadnieniem, czyli sztucznej inteligencji – mówi dr Piotr Kotlarz, Prodziekan Wydziału Informatyki UKW.

Absolwenci tego kierunku będą mogli znaleźć pracę w szeroko rozumianej branży IT. Dodatkowym atutem studiów pierwszego stopnia jest bezpłatna realizacja modułu z przygotowania merytorycznego do nauczania informatyki we wszystkich typach szkół. Natomiast po studiach II stopnia absolwenci zyskają kwalifikacje nauczycielskie do nauczania we wszystkich typach szkół.

Socjoinformatyka jest kierunkiem dla humanisty z technicznym zacięciem. Pracodawcy szukają dziś pracowników, którzy mogą pochwalić się nie tylko technicznymi umiejętnościami, ale mają rozwinięte umiejętności komunikacyjne, pracy w grupie i potrafią szeroko spojrzeć na rzeczywistość – dodaje dr Elżbieta Okońska, Prodziekan Wydziału Pedagogiki UKW.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments