Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 12 • L 10
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
11C
Nd
15C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUKW świętuje jubileusz. Nie zabraknie atrakcji
14.10.2015 | 23:29

UKW świętuje jubileusz. Nie zabraknie atrakcji

Uroczyste obchodzi dziesięciolecia uczelni odbędą się w najbliższy weekend.

Na zdjęciu: W budynku Copernicanum odbędzie się piątkowe ślubowanie.

Fot. PIT1233/archiwum

W najbliższy weekend odbędą się uroczystości związane z jubileuszem dziesięciolecia Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Obchody zaplanowano na weekend 16-18 października. W piątek o godzinie dwunastej rozpocznie się uroczysta inauguracja roku akademickiego w sali koncertowej Copernicanum. Wykład zatytułowany „Ratujmy bogactwo i urodę naszej polszczyzny” wygłosi prof. dr hab. Franciszek Ziejka z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tego samego dnia, ale już wieczorem, odbędzie się gala obchodów jubileuszu. Wytypowanym wykładowcom oraz absolwentom zostaną wręczone nagrody, a całość uświetni koncert Stanisława Soyki.

W sobotnie południe w Ogrodzie Botanicznym zostanie odsłonięta rzeźba „Lato”, a następnie odbędzie się okolicznościowe spotkanie w odrestaurowanym atrium głównego kampusu UKW. Uroczystości zakończą się w niedzielę, gdy w Operze Nova zagrają Billy Cobham Band oraz Ondrej Havelka & Melody Makers. Będzie to zarazem pierwszy dzień 13. Bydgoszcz Jazz Festival.

Z okazji jubileuszu ukazała się już książka „Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Uczelnia XXI wieku” autorstwa prof. Aleksandra Jankowskiego. Bogato ilustrowane wydawnictwo skupia się na architekturze i proponuje spacer po uniwersyteckich gmachach, które – jak przekonuje autor – zajmują szczególne miejsce w historii miasta, ale też materializują trendy nowoczesnego budownictwa. Książka dostępna jest w bibliotece UKW.


Powiązane treści