Bydgoszcz
20C
Słonecznie
42% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 20 • L 20
17C
Czw
14C
Pt
10C
Sob
14C
Nd
19C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUKW świętuje jubileusz. Nie zabraknie atrakcji
Copernicanum_ukw_Pit1233
14.10.2015 | 23:29

UKW świętuje jubileusz. Nie zabraknie atrakcji

Uroczyste obchodzi dziesięciolecia uczelni odbędą się w najbliższy weekend.

Na zdjęciu: W budynku Copernicanum odbędzie się piątkowe ślubowanie.

Fot. PIT1233/archiwum

W najbliższy weekend odbędą się uroczystości związane z jubileuszem dziesięciolecia Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Obchody zaplanowano na weekend 16-18 października. W piątek o godzinie dwunastej rozpocznie się uroczysta inauguracja roku akademickiego w sali koncertowej Copernicanum. Wykład zatytułowany „Ratujmy bogactwo i urodę naszej polszczyzny” wygłosi prof. dr hab. Franciszek Ziejka z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tego samego dnia, ale już wieczorem, odbędzie się gala obchodów jubileuszu. Wytypowanym wykładowcom oraz absolwentom zostaną wręczone nagrody, a całość uświetni koncert Stanisława Soyki.

W sobotnie południe w Ogrodzie Botanicznym zostanie odsłonięta rzeźba „Lato”, a następnie odbędzie się okolicznościowe spotkanie w odrestaurowanym atrium głównego kampusu UKW. Uroczystości zakończą się w niedzielę, gdy w Operze Nova zagrają Billy Cobham Band oraz Ondrej Havelka & Melody Makers. Będzie to zarazem pierwszy dzień 13. Bydgoszcz Jazz Festival.

Z okazji jubileuszu ukazała się już książka „Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Uczelnia XXI wieku” autorstwa prof. Aleksandra Jankowskiego. Bogato ilustrowane wydawnictwo skupia się na architekturze i proponuje spacer po uniwersyteckich gmachach, które – jak przekonuje autor – zajmują szczególne miejsce w historii miasta, ale też materializują trendy nowoczesnego budownictwa. Książka dostępna jest w bibliotece UKW.

Powiązane treści