Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

UKW w żałobie. Zmarł wieloletni wykładowca bydgoskiej uczelni

Dodano: 21.08.2023 | 11:07

Na zdjęciu: Prof. Hubert Grudziński przez ostatnie lata był związany z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Fot. UKW Bydgoszcz / materiały prasowe

Nie żyje prof. Hubert Grudziński – wykładowca wydziału fizyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. O jego śmierci poinformowała w komunikacie prasowym bydgoska uczelnia.

Jak podano w komunikacie UKW, prof. Grudziński był cenionym dydaktykiem i nauczycielem wielu pokoleń studentów. – Dla nas – pracowników Wydziału Fizyki – serdeczny Przyjaciel, który zawsze zarażał nas swoim optymizmem i wspierał w dążeniach do naukowych celów – wspominają go wykładowcy bydgoskiego uniwersytetu.

W swojej karierze zawodowej był związany z dwoma uniwersytetami: do 1999 roku pracował na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, na którym w 1968 r., uzyskał stopień doktora nauk fizycznych w zakresie fizyki (specjalność fizyka ciała stałego), a w 1986 r., na specjalności fizyka cząstek elementarnych uzyskał stopień doktora habilitowanego w zakresie fizyki. Po zakończeniu pracy w grodzie Kopernika, przeniósł się do Bydgoszczy i pracował w UKW.

Prof. Grudziński w 2009 r., otrzymał medal UKW Bene de Universitate Meritus (Dobrze zasłużony dla Uniwersytetu), a także był wielokrotnie nagradzane przez władze uczelni i społeczność akademicką.

CZYTAJ TAKŻE: Zmarł burmistrz Kcyni Marek Szaruga

0 0 votes
Article Rating
UKW w żałobie. Zmarł wieloletni wykładowca bydgoskiej uczelni
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments