Bydgoszcz
-2C
Słonecznie
92% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H -2 • L -4
-0C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
3C
Nd
3C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleUłańska fantazja na drodze. Przekroczył prędkość o… 112 km/h! [WIDEO]
10.12.2015 | 15:40

Ułańska fantazja na drodze. Przekroczył prędkość o… 112 km/h! [WIDEO]

Kierowca forda focusa niemal trzykrotnie przekroczył dozwoloną prędkość na terenie Bydgoszczy.

172 kilometry na godzinę zamiast „sześćdziesiątki” i 125 km/h zamiast standardowej prędkości w terenie zabudowanym – policjanci z bydgoskiej „drogówki” zatrzymali w tym tygodniu dwóch piratów drogowych, którzy przez najbliższe miesiące będą musieli obyć się bez prawa jazdy.

Pierwszy z delikwentów wpadł minionej nocy na ulicy Fordońskiej. Mundurowi zauważyli wówczas forda focusa jadącego z bardzo dużą prędkością w kierunku Fordonu. Zaczęli mierzyć mu prędkość, która na wysokości ulicy Kaliskiego wyniosła aż 172 km/h, co oznacza, że kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 100 km/h! Wówczas funkcjonariusze zainterweniowali i zatrzymali pojazd. W środku, oprócz prowadzącego pojazd, były jeszcze dwie osoby. – Kierowca przyznał, że chciał się przed nimi popisać – mówi podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego kujawsko-pomorskiej policji. Kierujący stracił prawo jazdy na trzy miesiące, a policjanci przygotowali wniosek o ukaranie go do sądu.

Uprawnienia stracił na kwartał również drugi z zatrzymanych w tym tygodniu kierowców. Stało się to w poniedziałek około godziny dwudziestej na alei Jana Pawła II, gdzie doszło do przekroczenia prędkości o 75 km/h. Na „pięćdziesiątce” kierowca jechał nawet 125 km/h. – Oprócz zatrzymania prawa jazdy, nałożono na niego mandat w wysokości 500 złotych. Dodatkowo, kierowca otrzymał 10 punktów karnych – podsumowuje Słomski.


Powiązane treści