Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ulica Matejki w Niemczu gotowa. W pobliżu ma być realizowana duża inwestycja

Dodano: 02.11.2023 | 10:32

Na zdjęciu: Przy ul. Matejki w Niemczu ma zostać wybudowana nowa szkoła

Fot. IN

Jakiś czas temu zakończyły się prace związane z budową ulicy Matejki w Niemczu (gm. Osielsko). To przy tej ulicy w przyszłości ma powstać nowa szkoła.

Inwestycja została przeprowadzona na długości 600 metrów (od ul. Borowikowej do ul. Lagunowej). Wybudowano jezdnię z kostki brukowej o szerokości 6-5 metrów, przebudowano skrzyżowanie (Matejki, Lagunowa, Bałtycka), wzmocniono pobocza, wykonano zjazdy, chodniki, dojścia do furtek, kanalizację deszczową, kanał technologiczny, oświetlenie, przejścia dla pieszych, oznakowanie. Oprócz tego przebudowano sieć teletechniczną.

Przetarg wygrała firma Brukop z Bydgoszczy. Koszt po przetargu wyniósł 2 mln 929 tys. zł. To mniej niż planowała Gmina Osielsko (na inwestycję planowano przeznaczyć 3 mln 400 tys. zł). Spora część środków pochodzi z dofinansowania.

Przypomnijmy, że przy ul. Matejki ma powstać nowa szkoła. Władze Osielsko twierdzą, że to dobra lokalizacja, ponieważ znajduje się na pograniczu Niemcza i Osielska. Planowany jest obiekt dwukondygnacyjny, z 24 salami lekcyjnymi na ok. 600 dzieci. Pojawiły się jednak problemy z projektem, który był przeciągany w czasie. Niedawno okazało się, że potrzebna jest jeszcze decyzja środowiskowa. Problemem są także fundusze.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments