Bydgoszcz
7C
Opady
65% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 8 • L 7
6C
Nd
5C
Pon
9C
Wt
5C
Sr
4C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeUlica na Czyżkówku zmieni się nie do poznania. Rozpoczął się ostatni etap robót
remont_ ul. Byszewska Bydgoszcz - UM Bydgoszcz
13.01.2019 | 15:37

Ulica na Czyżkówku zmieni się nie do poznania. Rozpoczął się ostatni etap robót

Całkowity koszt inwestycji wynosi 5 milionów złotych.

Na zdjęciu: Zakończenie całej inwestycji związanej z budową ul. Byszewskiej zaplanowano na wczesną wiosnę.

Fot. UM Bydgoszcz

W miniony czwartek rozpoczął się przedostatni etap robót związanych z budową ul. Byszewskiej na Czyżkówku. Ulica powstaje w oparciu o „wieloletni program przebudowy ulic gruntowych”.

W czwartek rozpoczęły się roboty na odcinku od ul. Jęczmiennej do ul. Chmielnej wraz ze skrzyżowaniem. Ten fragment Byszewskiej jest zamknięty dla ruchu kołowego, podobnie jak inny odcinek – od Żnińskiej do Więcborskiej. Wcześniej zakończyły się prace na odcinku od Jęczmiennej do Mlecznej oraz od Karolewskiej do Żnińskiej. Wykonawca wykonał praktycznie wszystkie roboty związane z kanalizacją deszczową i ułożeniem kabli, a teraz kontynuowane są prace związane z budową nowych nawierzchni z kostki betonowej.

Budowana na odcinku ok. 1,2 km ul. Byszewska znajduje się w zachodniej części dzielnicy Czyżkówko. W posesjach zlokalizowanych bezpośrednio przy ulicy zamieszkuje około 300 osób. Pełni funkcje ulicy zbiorczej. Zapewnia też dojazd do innych ulic osiedlowych. W otoczeniu ulicy dominuje zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. Warto podkreślić, że opracowana koncepcja budowy została  skonsultowana z mieszkańcami. Dlatego przy Byszewskiej zaplanowano miejsca postojowe. By uspokoić ruch, budowane skrzyżowania mają charakter wyniesiony. Zainstalowanych będzie łącznie 50 nowych latarni.

Prace prowadzone są od jesieni 2018 r. i realizowane są w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na wczesną wiosnę tego roku, a jej koszt wynosi ok. 5 milionów złotych. Wcześniej na Czyżkówku w oparciu o „Wieloletni program przebudowy ulic gruntowych” twardą nawierzchnię zyskał południowy odcinek ul. Siedleckiej i Świekatowska (koszt 4,2 mln zł). Wybrano też wykonawców odpowiedzialnych  za projekt i  budowę północnego odcinka ul. Siedleckiej (koszt 4,9 mln zł) i  ul. Łubinowej (4,8 mln zł).


Powiązane treści