Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ulica Nad Brdą w Tryszczynie doczeka się przebudowy? Wszystko wskazuje na to, że tak

Dodano: 01.11.2023 | 09:22

Na zdjęciu: Mieszkańcy wielokrotnie prosili o remont tej drogi

Fot. IN

Mieszkańcy ul. Nad Brdą w Tryszczynie (gm. Koronowo) wielokrotnie zgłaszali potrzebę przebudowy drogi. Wiele wskazuje na to, że doczekają się prac.

Ulica Nad Brdą w Tryszczynie to droga gminna. Łączy ona drogę wojewódzką nr 244 i drogę powiatową (Park Hotel – Elektrownia Wodna w Tryszczynie). Nie jest utwardzona. Mieszka tutaj sporo osób. Często tworzą się liczne koleiny i dziury.

Mieszkańcy wielokrotnie prosili o remont. Wreszcie w marcu tego roku przeprowadzono postępowanie przetargowe na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Rozstrzygnięto przetarg i obecnie trwają prace nad projektem. Droga ma zostać przebudowana na odcinku 2,8 km. Prace nad projektem powinny zakończyć się w maju przyszłego roku. Później przyjdzie czas na ogłoszenie postępowania w sprawie przeprowadzenia prac.

Ostatnio o sprawę dopytywała podczas sesji Rady Miejskiej w Koronowie Katarzyna Szulta-Romaniuk, która jest sołtysem Tryszczyna oraz radną miejską. – To zadanie jest aktualnie na etapie koncepcji, także jak będzie koncepcja, to będziemy na pewno tutaj zapraszali do uzgodnienia tego – przekazała Joanna Wardyn kierownik Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miejskiego w Koronowie.

Przypomnijmy, że jednocześnie trwa opracowywanie dokumentacji dla przebudowy dróg: ul. Rekreacyjnej w Tryszczynie, drogi w Okolu, drogi w Krąpiewie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments