Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
15C
Czw
11C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
11C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeUlica Saperów znowu rozkopana. Radny Wenderlich pyta, dlaczego
07.06.2017 | 11:49

Ulica Saperów znowu rozkopana. Radny Wenderlich pyta, dlaczego

Kluczowa ulica na Jachcicach ponownie znajduje się w remoncie.

Na zdjęciu: Jarosław Wenderlich, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Fot. Sebastian Torzewski

Zaledwie kilka tygodni po zakończeniu remontu ulicy Saperów jego wykonawca – firma Strabag – ponownie wykuł fragmenty nawierzchni. – Dlaczego? – pyta radny PiS Jarosław Wenderlich.

CZYTAJ TAKŻE: Koniec remontu z niemal półrocznym poślizgiem. Autobusy wracają na stałe trasy

Modernizacja ul. Saperów mogła się jej mieszkańcom śnić po nocach – trudności z dotarciem do własnych posesji, brak informacji o postępach prac, wreszcie – niemal półroczne opóźnienie sprawiły, że bydgoszczanie z Jachcic o remoncie chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Ale na razie nie mogą – w połowie maja, a więc niespełna półtora miesiąca po zakończeniu prac, Strabag odgrodził część pasa ruchu, usuwając fragmenty nawierzchni wokół studzienek. Mieszkańców znowu poniosły nerwy. Efekt – interpelacja radnego Wenderlicha. – Proszę o wyjaśnienia odnośnie podjętych prac i co jest ich wynikiem – napisał do prezydenta 22 maja.

Odpowiedź uzyskał w miniony poniedziałek. Okazuje się, że spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja podczas poremontowego audytu stwierdziła uszkodzenia sieci wodociągowej. W związku z tym Strabag naprawił wspomniane elementy na własny koszt. Ale Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej dodatkowo zażądał zabezpieczenia konstrukcji jezdni na całym modernizowanym odcinku. „Prace będą polegały na ułożeniu nowej warstwy ścieralnej wraz z siatką zbrojeniową wzmacniającą nawierzchnię zgodnie z pierwotnym wykonawstwem” – informuje zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz.

Prace mają zakończyć się do 30 czerwca. Wszystkie koszty ma ponieść Strabag.


Powiązane treści