Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 14 • L 14
8C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeUlica Ślusarska zostanie przebudowana. Na wniosek mieszkańców [ZDJĘCIA]
19.07.2017 | 13:05

Ulica Ślusarska zostanie przebudowana. Na wniosek mieszkańców [ZDJĘCIA]

Prace powinny rozpocząć i zakończyć się jeszcze w tym roku.

Na zdjęciu: Ulica Ślusarska powinna zyskać nowe oblicze jeszcze w tym roku.

Fot. Stanisław Gazda

Niewielka uliczka znajdująca się pomiędzy ulicami Jana Matejki oraz Jana i Jędrzeja Śniadeckich ma zmienić się w estetyczną pieszojezdnię. Rewitalizacja, której projekt został zgłoszony w zeszłorocznym Bydgoskim Budżecie Obywatelskim, powinna rozpocząć i zakończyć się jeszcze w tym roku. 

Pomysł zmiany wyglądu drogi oraz jej otoczenia pojawił się rok temu na liście zadań zgłoszonych do realizacji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Okazało się, że chcą tego mieszkańcy Śródmieścia. Jednak liczba oddanych przez nich głosów nie okazała się wystarczają do zakwalifikowania tego projektu na ostateczną listę zadań wykonywanych ze środków przeznaczonych na BBO. Najwięcej głosów (314 – przyp. red.) zebrał bookcrossing, czyli cztery plenerowe stacje na książki. Projekt remontu ul. Ślusarskiej uzyskał 230 głosów i został przekazany do zespołu ds. weryfikacji.

Możliwość remontu ul. Ślusarskiej pojawiła się po rozliczeniu kosztów ubiegłorocznych inwestycji. Okazało się, że w budżecie powstały oszczędności, więc projekt mieszkańców stał się tematem dyskusji podczas sesji Rady Miasta Bydgoszczy. Radni poparli to zadanie i dali mu zielone światło.

W ubiegłym tygodniu został ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy prac budowlanych. Zgodnie z założeniami projektu, prace mają rozpocząć się od rozbiórki istniejącej asfaltowej nawierzchni pieszojezdni. Następnie przygotowane zostanie podłoże pod nową konstrukcję ulicy. Nowa nawierzchnia ma być wykonana z betonowej kostki brukowej oraz kamienia spoinowanego żywicą.

Co jeszcze ma się zmienić? – W ramach prac przewidziano też montaż barierek oraz ułożenie tynku szlachetnego na fragmencie muru ogrodzeniowego przyległego do ulicy. Zadanie obejmuje też rozbudowę sieci monitoringu. Powstaną dwa dodatkowe punkty kamerowe, w których zostaną zainstalowane po dwie stałopozycyjne kompaktowe kamery zewnętrzne – informują przedstawiciele miasta. Ponadto w ogłoszonym przetargu pojawia się również informacja o wykonaniu oznakowania poziomego.

Termin składania ofert upływa 27 lipca br. Ich otwarcie zaplanowano jeszcze tego samego dnia. Jednym z kluczowych elementów oceny ofert ma być długość gwarancji. Wybrany wykonawca po podpisaniu umowy z miastem będzie miał 90 dni na wykonanie zadania. Koszt inwestycji szacowany jest na około 400 tysięcy złotych.


Powiązane treści