Bydgoszcz
11C
Słonecznie
84% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 12 • L 10
20C
Pon
20C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeUlica w Fordonie będzie wyremontowana. Jeszcze w tym roku
29.10.2018 | 13:32

Ulica w Fordonie będzie wyremontowana. Jeszcze w tym roku

Na zdjęciu: Ulica Kasztelańska (po prawej stronie) łączy ulicę Andersa z Mostem Fordońskim.

Fot. archiwum

Przed rozpoczęciem prac na ulicy Bydgoskiej przeprowadzony zostanie remont ulicy Kasztelańskiej. Trasa znajdująca się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 256 stanowi bowiem objazd dla arterii przechodzącej przez centrum Starego Fordonu.

W minionym tygodniu Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej podpisał umowę z firmą Strabag na wykonanie przebudowy ulicy Bydgoskiej. Na centralnym ciągu komunikacyjnym w Starym Fordonie zostanie położona nowa, asfaltowa nawierzchnia. Ponadto, ulica zyska stylizowane oświetlenie i nowe chodniki, a linie energetyczne zostaną umieszczone pod ziemią. Prace na Bydgoskiej i okolicznych uliczkach stanowią pierwszy etap oczekiwanej od lat rewitalizacji Starego Fordonu.


CZYTAJ WIĘCEJ: Umowa podpisana. Bydgoska do remontu [SZCZEGÓŁY PRAC]


Już teraz wiadomo, że zakres robót na Bydgoskiej wymusza zamknięcie ulicy dla ruchu kołowego. Oznacza to, że konieczne będzie poprowadzenie objazdu, m.in. dla linii autobusowych 65, 81, 82 i 33N. Tak jak przy okazji corocznego Święta Starego Fordonu, wyznaczony on zostanie Andersa i Kasztelańską. I to ta druga ulica będzie w najbliższym czasie remontowana – tak, aby poprawić warunki przejazdu na czas przebudowy Bydgoskiej, kiedy na Kasztelańskiej ruch będzie znacznie zwiększony.

Według zapowiedzi przedstawicieli ZDMiKP ulica Kasztelańska zostanie wyremontowana przed planowanym na okres wiosenny rozpoczęciem prac na Bydgoskiej. Zakres przebudowy Kasztelańskiej obejmuje wymianę dwóch warstw bitumicznych i zniszczonych krawężników, remont zatoki autobusowej oraz budowę krótkiego odcinka chodnika przy skrzyżowaniu z Osiedlową w kierunku bloków na osiedlu Kasztelanka. Zadanie zostanie wykonane w ramach wcześniejszego pakietu przebudowy ulic.

Jak dowiedzieliśmy się w ZDMiKP, prace będą prowadzone bez konieczności zamknięcia ulicy – wystąpią jedynie czasowe utrudnienia w ruchu. Nie mają one też związku z planami przebudowy odcinków drogi wojewódzkiej nr 256, w której ciągu znajduje się Kasztelańska.

Remont ulicy Kasztelańskiej ma rozpocząć się w najbliższych dniach. Prace mają zakończyć się do końca roku.


Powiązane treści