Bydgoszcz
15C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 15 • L 14
19C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaUlicę Kamienną opanują biegacze. Kierowcy powinni ją omijać
Kamienna Bydgoszcz
11.06.2016 | 14:12

Ulicę Kamienną opanują biegacze. Kierowcy powinni ją omijać

Z powodu biegu "Kamienna Piątka" jedna z kluczowych bydgoskich ulic będzie przez kilka godzin niedostępna.

Na zdjęciu: Na odcinku od ul. Fordońskiej do ul. Wyszyńskiego zamknięta będzie północna jezdnia ul. Kamiennej (w stronę centrum)

Fot. Stanisław Gazda

W niedzielne przedpołudnie na ulicy Kamiennej odbędzie się druga edycja „Kamiennej Piątki”, biegu na dystansie pięciu kilometrów poprowadzonego głównie tą istotną dla Bydgoszczy arterią. A to oznacza okresowe, ale spore, utrudnienia w ruchu samochodów.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, rozpoczną się one już o godzinie dziewiątej. Wówczas zamknięta dla ruchu zostanie ulica Artyleryjska, gdzie rozpocznie się montaż bramy startowej do biegu. – Nie będzie ona dostępna przez około 75 minut – informuje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP.

Sam bieg ma rozpocząć się o godzinie dziesiątej, ale już kwadrans wcześniej ul. Kamienna zostanie zamknięta dla ruchu kołowego. Na odcinku od ul. Fordońskiej do ul. Wyszyńskiego – częściowo, bowiem biegacze pojawią się jedynie na jej północnej jezdni. Już od skrzyżowania ulic: Kamiennej i Wyszyńskiego aż do zbiegu tej pierwszej z ul. Gdańską ruch będzie wyłączony całkowicie.

Koniec imprezy przewidziano na godzinę 11:20. Na odcinku ul. Kamiennej pomiędzy wspomnianymi: ul. Gdańską oraz Wyszyńskiego ruch będzie przywracany po przebiegnięciu ostatnich zawodników. – Prosimy o bezwzględne stosowanie się do czasowego oznakowania i poleceń służb porządkowych regulujących ruch w obrębie ulic objętych czasową organizacją ruchu. Jednocześnie za utrudnienia serdecznie przepraszamy – apeluje Krzysztof Kosiedowski.


Powiązane treści