Bydgoszcz
3C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 4 • L 3
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
12C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaSPORTUmiarkowany trening
12.10.2021 | 10:30

Umiarkowany trening

Na zdjęciu: Wpływ takiego niezobowiązującego treningu jest ogromny na nasze zdrowie.

Fot. nadesłane

Niejednokrotnie w ogóle nie doceniamy ćwiczeń fizycznych, a okazuje się, że nawet umiarkowany trening będzie zbawienny dla naszej kondycji.

Każdy moment jest dobry, aby rozpocząć regularne ćwiczenia i nawet kilkanaście minut dziennie jakiegoś niezbyt skomplikowanego treningu, może mieć zbawienny wpływ na cały nasz organizm zarówno w wymiarze fizycznym, jak też psychicznym. Cała masa autorytetów otwarcie zresztą mówi, że zdrowe życie przede wszystkim będzie się wiązać ze zbilansowaną dietą i oczywiście regularnymi ćwiczeniami.

To, co jednak warto podkreślić, to fakt, że wcale nie musimy być zawodowymi sportowcami, ani też biegać w maratonach. Wystarczy tylko wiedzieć, które konkretnie ćwiczenia wykonywać, aby wpływały one pozytywnie na nasz organizm. Oczywiście najlepiej jest tu dotrzeć do jakiegoś doświadczonego trenera, który ustali nam plan ćwiczeń, choć jest także cała masa rozmaitych tekstów poradnikowych publikowanych w Internecie, z których także możemy się dowiedzieć, jakie dyscypliny będą najlepsze dla nas. Niesamowity sts kod promocyjny 2021 to gwarancja wyśmienitej rozrywki i najlepszych chwil wraz z towarzyszącymi emocjami w trakcie wydarzeń sportowych.

Jak długi powinien być trening?

Istnieje cała masa różnych opinii dotyczących tego, jak długi powinien być trening i z jaką częstotliwością powinny być wykonywane ćwiczenia. Generalnie jednak większość specjalistów jest zdania, że nawet 30 minut ćwiczeń każdego dnia zagwarantuje nam lepsze zdrowie. Jeżeli już więc dojdziemy do wniosku, że chcemy coś zmienić w naszym życiu, to warto zrezygnować z gier komputerowych lub seriali. Dobrą stymulacją może być tutaj świadomość, że regularne ćwiczenia będą wpływać na zmniejszenie masy naszego ciała. To bardzo ważne w dzisiejszych czasach, gdy bardzo często spożywamy wysoko przetworzone jedzenie wpływające na pojawianie się nadwagi.

Jednym słowem ludzie, którzy regularnie uprawiają jakiś sport, mogą się cieszyć po prostu zdrowszym życiem i uchronić się przed wieloma chorobami. To, co więc przekazują nam autorytety z dziedziny zdrowia, to zalecenie, aby dorośli umiarkowanym ćwiczeniom poświęcali w tygodniu minimum 150 minut. No i praktycznie jest tu podzielić sobie ten czas na sesje po 30 minut, które będziemy wykonywali 5 dni w tygodniu.

Co jednak konkretnie będziemy zaliczali do tej właśnie umiarkowanej aktywności fizycznej? To może być, chociażby szybkie chodzenie albo jazda na rowerze, czy też pływanie. Mogą to być także wszelkie inne ćwiczenia aerobowe, które będą charakteryzowały się średnią intensywnością.

Wpływ takiego niezobowiązującego treningu jest ogromny na nasze zdrowie. Ćwiczenia takie będą bezpośrednio wpływały na przykład na stan serca. Ćwiczenia aerobowe w końcu będą poprawiały krążenie wieńcowe i znacznie wzmacniają mięsień sercowy. Dodatkowo codzienne ćwiczenia zmniejszają poziom złego cholesterolu i podnoszą poziom tego dobrego. Uchronimy się też jednocześnie przed odkładaniem płytek miażdżycowych, a zwiększy się także elastyczność ścian tętnic oraz naczyń krwionośnych. Regularne ćwiczenie to także ochrona przed tworzeniem się zakrzepów.

Dodatkowe zalety umiarkowanych ćwiczeń

Dodatkową zaletą umiarkowanego treningu będzie także pomóc w kontroli ciśnienia tętniczego. Jeżeli więc mamy problemy z nadciśnieniem, to warto pomyśleć o regularnych ćwiczeniach, bo dzięki temu będzie można zrezygnować z przyjmowania leków. Lepiej w końcu naturalnym sposobem unormować sobie ciśnienie, aniżeli każdego dnia połykać tabletki. Tu szczególnie będą pomagały ćwiczenia aerobowe. Poza tym ćwiczenia fizyczne będą oczywiście pobudzać mięśnie do zużywania glukozy. Jej poziom będzie więc w naszej krwi spadać.

Trening, więc dedykowany jest również dla osób, które zmagają się z cukrzycą. Nie zawsze też o tym pamiętamy, ale trening będzie także poprawiać skład kości, bo wtedy zwiększa się poziom zatrzymywania minerałów. Ryzyko wystąpienia osteoporozy będzie więc się zmniejszać. To także dobra ochrona przed pęknięciami kości. Ćwiczenia umiarkowane będą też w efekcie zmniejszać ból stawów i dolegliwości, które wynikają ze Stanów zapalnych w nich występujących. Trening to po prostu całościowe wzmocnienie naszego organizmu.


Podobne wpisy

Powiązane treści