[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowe informacje po śmierci dwóch chłopców. Prokuratura kieruje wniosek do sądu

Dodano: 29.06.2022 | 12:13

Na zdjęciu: Śledczy z inowrocławskiej prokuratury najprawdopodobniej dzisiaj lub jutro skierują do sądu wniosek o umorzenie postępowania po tragedii w Turzanach, w której zginęło dwóch chłopców w wieku trzech i pięciu lat.

Fot. Archiwum / zdjęcie ilustracyjne

Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj lub najpóźniej jutro śledczy z inowrocławskiej prokuratury skierują do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy wniosek o umorzenie postępowania w sprawie zabójstwa chłopców w wieku 3 i 5 lat, do którego doszło w lutym ubiegłego roku w Turzanach.

O sprawie jako pierwsze wczoraj po południu poinformowało Polskie Radio Pomorza i Kujaw, nam tę informację udało się potwierdzić w nadzorującej postępowanie w tej sprawie Prokuraturze Rejonowej w Inowrocławiu. Jak słyszymy od śledczych, na ich biurka trafiła już uzupełniająca, kompleksowa opinia biegłych lekarzy-psychiatrów i psychologa (do sprawy trzeba było powołać drugi zespół lekarzy, bowiem pierwsza opinia – jak przekazują prokuratorzy – wymagała doprecyzowania), którzy badali podejrzaną o ten czyn kobietę. Z tej opinii wynika jednoznacznie, że w momencie popełnienia czynu, 37-latka była niepoczytalna. – Ta opinia, która do nas wpłynęła, jest obecnie wiążąca – dowiadujemy się w inowrocławskiej prokuraturze.

Z informacji, jakie uzyskaliśmy w prokuraturze wynika, że do końca miesiąca zostanie do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy skierowany wniosek o umorzenie postępowania w tej sprawie oraz zastosowanie wobec 37-latki środka zabezpieczającego w postaci pobytu w zamkniętym ośrodku psychiatrycznym. Kobieta była przez prokuraturę przesłuchiwana, jednak przez kilka tygodni zgody na to nie wyrażali lekarze, z uwagi na jej zły stan zdrowia.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło 5 lutego w jednym z domów w miejscowości Turzany w powiecie inowrocławskim. Funkcjonariusze jedynie lakonicznie informowali, że ujawniono tam ciała chłopców w wieku 3 i 5 lat. – U dzieci w trakcie oględzin stwierdzono obrażenia, które mogły przyczynić się do ich śmierci – mówiła wówczas asp. sztab. Izabella Drobniecka z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Wstępne wyniki sekcji zwłok dzieci wykazały, że przyczyną ich zgonu było wykrwawienie w wyniku ran kłutych.

Do podobnej tragedii doszło w lutym 2020 r., w mieszkaniu przy ul. Kanałowej na bydgoskim Okolu. Tam także zginęli dwaj chłopcy w wieku niespełna dwóch miesięcy, którzy zostali utopieni przez matkę, która następnie próbowała popełnić samobójstwo. Pod koniec maja br., bydgoski sąd przychylił się do wniosku śledczych, którzy wnioskowali o umorzenie postępowania i umieszczenie 40-latki w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. – Decyzja w tej sprawie jest nieprawomocna – przekazał nam rzecznik prasowy wydziału karnego Sądu Okręgowego w Bydgoszczy sędzia Krzysztof Dadełło.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments