Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Umorzono śledztwo po tragedii przy Agrestowej. „Przyczyną śmierci było utonięcie”

Dodano: 29.03.2018 | 17:31

Do tragedii doszło na początku roku.

Na zdjęciu: 20-latek utonął na początku stycznia.

Fot. KWP Bydgoszcz

Śledczy z bydgoskiej prokuratury umorzyli śledztwo po tragicznym utonięciu 20-latka w studni przy ul. Agrestowej.

Przypomnijmy: do tragedii doszło na początku stycznia. 20-latek próbował wejść do domu na terenie ogródków działkowych. Następnie wpadł do przydomowej studni, skąd jego ciało zostało następnie wyłowione. – Studnia nie była w żaden sposób zabezpieczona. Lustro wody miało głębokość około 18-20 metrów – mówił prok. Piotr Dunal z prokuratury Bydgoszcz-Północ.

Śledczy z tej jednostki podjęli decyzję o umorzeniu postępowania. Zapytaliśmy prokuratora Dunala, skąd taka decyzja. – Nie dopatrzyliśmy się znamion czynu zabronionego – mówi prokurator. Jak tłumaczy, wynik sekcji zwłok jednoznacznie wykazał, że do śmierci 20-latka nie przyczyniły się osoby trzecie. – Przyczyną śmierci mężczyzny było utonięcie. To był nieszczęśliwy wypadek – kończy Piotr Dunal.

Tymczasem równolegle śledczy z prokuratury Bydgoszcz-Północ prowadzą śledztwo w sprawie tragicznego w skutkach wypadnięcia z okna 35-letniego mężczyzny, który wyskoczył z trzeciego piętra w szpitalu obserwacyjno-zakaźnym. – Śledztwo jeszcze trwa, czekamy na opinię biegłych po sekcji zwłok zmarłego – przekazał prok. Dunal.

Szymon Fiałkowski