Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Umorzono śledztwo po wypadku 6-latka w szkole. „Nie było zagrożenia dla zdrowia i życia chłopca”

Dodano: 21.02.2018 | 14:11

Śledztwo prowadzone było od grudnia 2017 r.

Na zdjęciu: Do wypadku doszło na początku grudnia 2017 r., na terenie szkoły podstawowej 37.

Fot. Stanisław Gazda

Prokuratura Okręgowa Bydgoszcz-Północ umorzyła śledztwo w sprawie wypadku do którego w grudniu ubiegłego roku doszło na terenie szkoły podstawowej nr 37, gdzie 6-letni chłopiec wypadł z okna.

– W toku prowadzonego przez nas postępowania, nie stwierdziliśmy znamion popełnienia przestępstwa – przekazał prokurator Adam Lis z prokuratury Bydgoszcz-Północ, która prowadziła dochodzenie w tej sprawie.

Przypomnijmy: W grudniu 6-letni chłopiec wyskoczył z okna na wysokości pierwszego piętra. Chłopca zamknięto w jednej z sal lekcyjnych, po czym próbował wyjść z niej przez otwarte okno. Następnie wypadł on z okna. Z urazem nogi odwieziono go do szpitala dziecięcego. – Jak się okazało po badaniach lekarskich, to nie były poważne obrażenia, uraz stopy był powierzchowny – podał prokurator.

Podczas śledztwa okazało się, że nie było bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia 6-latka. Błędy organizacyjne i zaniedbania w placówce wytknęło jednak kuratorium. – Nauczyciele muszą teraz sprawdzać przed zamknięciem sal, czy wszyscy uczniowie opuścili salę – mówi prok. Lis.