Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Umowa na przedłużenie trasy Uniwersyteckiej podpisana. Budowa ma wkrótce ruszyć

Dodano: 10.04.2017 | 21:24

Drogowcy opracowują zmiany w organizacji ruchu wynikające z modernizacji.

Na zdjęciu: Do lata 2018 roku zrealizowana ma zostać budowa przedłużenia trasy Uniwersyteckiej.

Fot. SG

W poniedziałek w ratuszu doszło do uroczystego podpisania umowy na realizację II etapu trasy Uniwersyteckiej. Prace mają ruszyć w maju.

Zarówno urząd miasta, jak i wykonawca inwestycji – PDBiM KOBYLARNIA S.A – są pewni terminowej realizacji zadania. – Są prowadzone postępowania wywłaszczeniowe, na które oczywiście mamy zapewnione środki w budżecie miasta. Nie przewiduję żadnych komplikacji – mówił prezydent Rafał Bruski.

Prace mają ruszyć w maju i potrwać kilkanaście miesięcy. Kierowcy skorzystają z nowej drogi latem 2018 roku, lecz wcześniej będą musieli zmierzyć się z utrudnieniami. PBDiM Kobylarnia oraz Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej pracują już nad planem organizacji ruchu na czas remontu. Prezydent zapewnia, że ograniczenia nie będą duże. – Zakładamy, że al. Jana Pawła II będzie cały czas przejezdna, choć mogą zdarzyć się zwężenia. Na tym jednak polega trudność inwestycji. Trzeba ją tak rozplanować, aby utrudnień było jak najmniej – mówił podczas konferencji Bruski.

Pierwszy etap budowy trasy Uniwersyteckiej został zrealizowany w 2013 roku i kosztował 213 mln zł. W ramach drugiej części powstanie 500-metrowa ulica łącząca Wojska Polskiego z al. Jana Pawła II i ul. Glinki. Zaprojektowano dwie jezdnie o szerokości 7 m ze ścieżkami rowerowymi i chodnikami. Przebudowane zostanie też skrzyżowanie ul. Ujejskiego i Karpackiej, nad al. Jana Pawła II powstanie wiadukt, a ul. Glinki zostanie zmodernizowana od Cmentarnej do skrzyżowania z Magnuszewską, gdzie powstanie rondo. Koszt inwestycji to 28,5 mln zł.

Sebastian Torzewski