[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Unia Janikowo się zbroi. Dyrektor sportowy i trzech nowych piłkarzy

Dodano: 29.06.2021 | 16:42

Na zdjęciu: W sezonie 2021/2022 w składzie Unii pojawi się kilku nowych zawodników.

Fot. Szymon Fiałkowski

Dopiero co zakończył się sezon 2020/2021, a Unia Janikowo już ogłasza nazwiska zawodników, którzy dołączą do zespołu przed rozpoczęciem kolejnych rozgrywek. Z klubem związało się trzech nowych piłkarzy, a także dyrektor sportowy.

Poprzedni sezon nie był udany dla Unii. Drużyna celowała w miejsce w grupie mistrzowskiej, co jednak nie powiodło się i wiosną janikowianom przyszło grać o utrzymanie. Ostatecznie zespół trenera Polehojki uplasował się na 11. miejscu w tabeli. Nie obronił też trofeum w Okręgowym Pucharze Polski, odpadając w półfinale.

W poniedziałek nowym dyrektorem sportowym Unii został Patryk Aleksandrowicz. Kibicom z regionu nie trzeba go przedstawiać. 38-latek przez znaczną część swojej kariery grał w Grecji, ale ostatnie lata spędził w województwie kujawsko-pomorskim. Przez trzylata grał w Elanie Toruń, a przez pół roku w Sparcie Brodnica. Jeszcze jesienią był zawodnikiem KTS Weszło.

Występy w Elanie ma za sobą także Mariusz Kryszak, który został nowym zawodnikiem Unii. Pochodzący z Inowrocławia pomocnik spędził w Toruniu ostatnie cztery sezony. Wcześniej grał też m.in. w Bytovii Bytów i Olimpii Grudziądz. Linię pomocy wzmocni też 33-letni Mateusz Roszak z Unii Swarzędz, który zdecydowaną większość swojej kariery spędził w Wielkopolsce, a za zdobywanie bramek w nowym sezonie ma odpowiadać Łukasz Zagdański, który w minionym sezonie strzelił 17 goli dla Sokoła Kleczew.

Jeszcze we wtorek o godz. 18:00 Unia ogłosił kolejny transfer.

Unia Janikowo się zbroi. Dyrektor sportowy i trzech nowych piłkarzy
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments