Bydgoszcz
11C
Słonecznie
78% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 11 • L 11
7C
Nd
8C
Pon
8C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiSportUnia/Drobex z nowym trenerem. Doskonale znanym w regionie
unia solec kujawski - olek ryska
11.10.2017 | 18:10

Unia/Drobex z nowym trenerem. Doskonale znanym w regionie

Nowy trener poprowadzi solecki zespół już w sobotnim meczu w Gdyni

Na zdjęciu: Piłkarze Unii/Drobex mają nowego trenera.

Fot. Aleksander Ryska

Po serii niezadowalających wyników na starcie sezonu ligowego w III lidze włodarze Unii/Drobex Solec Kujawski zdecydowali się dokonać zmiany na stanowisku trenera zespołu seniorów.

W poniedziałek zwolniony został Krzysztof Jabłoński, który prowadził drużynę w początkowej fazie sezonu. A ta dla beniaminka z Solca Kujawskiego jest mocno nieudana, bo unici nie wygrali dotąd ligowego meczu, zanotowali cztery remisy i doznali sześciu porażek, co sprawia, że zajmują w tabeli siedemnastą – przedostatnią – pozycję.

Następcą Jabłońskiego na ławce trenerskiej soleckiego klubu został Brazylijczyk Hermes. To postać doskonale znana w świecie regionalnego futbolu – w karierze zawodniczej reprezentował bydgoskiego Zawiszę i w sezonie 2014/2015 był asystentem trenera. Funkcję drugiego szkoleniowca pełnił także ostatnio w pierwszoligowej Chojniczance. Hermes na ławce trenerskiej Unii/Drobex zadebiutuje w sobotę, kiedy to unici o ligowe punkty powalczą w wyjazdowym meczu z Bałtykiem Gdynia (18.00).


Powiązane treści