Bydgoszcz
13C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 14 • L 13
14C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUniwersytet Medyczny w budowie. Prezydent spotkał się z naukowcami z CM UMK
Collegium Medicum UMK
29.01.2016 | 10:14

Uniwersytet Medyczny w budowie. Prezydent spotkał się z naukowcami z CM UMK

- Spotkanie miało zapewnić kadrę naukową o realnym wsparciu miasta dla powstania nowej uczelni - poinformował doradca prezydenta Michał Sztybel.

Na zdjęciu: Budynek CM UMK przy ulicy Jagiellońskiej.

Fot. Leszek Grabowski

W czwartek wieczorem prezydent Rafał Bruski spotkał się z przedstawicielami kadry naukowej Collegium Medicum UMK. Miał zapewnić ją o pełnym wsparciu miasta w drodze do powołania samodzielnego Uniwersytetu Medycznego.

Jak poinformował na Facebooku prezydencki asystent Michał Sztybel, Bruski chciał „bezpośrednio” zapewnić przedstawicieli środowiska naukowego CM o „wsparciu finansowym, prawnym i organizacyjnym” dla inicjatywy utworzenia nowej uczelni. Taki sam zapis znalazł się de facto w przyjętym na środowej sesji rady miasta stanowisku radnych, które zaproponował prezydent.

Spotkanie miało charakter roboczy – prezydent Bruski pytał naukowców, jakiego rodzaju wsparcia oczekują i jakie są ewentualne zagrożenia mogące mieć związek z powołaniem uczelni. Miał usłyszeć, że jednostki Collegium Medicum mogą funkcjonować bezproblemowo samodzielnie.

Rada CM UMK opowiedziała się kilka dni temu za utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Przeciwko tej inicjatywie jest jednak ministerstwo nauki, Senat UMK oraz konferencja rektorów polskich uczelni.


Powiązane treści