Bydgoszcz
7C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 10 • L 5
15C
Sr
5C
Czw
5C
Pt
6C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBlogiUpał doskwiera
31.05.2016 | 23:27

Upał doskwiera

Konstanty Dombrowicz odniósł się do ostatnich słów Rafała Bruskiego o relacjach Bydgoszcz z ościennymi gminami.

Na zdjęciu: Konstanty Dombrowicz

Fot. archiwum

Pan Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy zechciał, jak wynika z relacji medialnych, powiedzieć na ostatniej sesji Rady Miasta, że rzekomo skłóciłem miasto z okolicznymi gminami i dopiero on te  popsute  stosunki naprawiać musiał. No cóż – ja byłem prezydentem Bydgoszczy i moim zadaniem było dbanie przede wszystkim o interesy miasta, którym zarządzałem. Interesami gmin zajmują się wójtowie. Widać , że pan Bruski wójtem woli być –  co zresztą niestety w naszym mieście we wsiowych jego  pomysłach widać.

Zabiegi o uregulowanie granic miasta z gminami Białe Błota, Sicienko oraz Osielsko pilotował nie kto inny jak mój ówczesny zastępca o nazwisku Rafał Bruski. Tenże sam pan , już jako wojewoda był organizatorem specjalnej konferencji na temat zmian granic Bydgoszczy z wiceministrem Siemoniakiem ( Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji) i wydał opinię wspierającą starania Bydgoszczy o unormowanie idiotycznie przeprowadzonych granic . Przypomnę, że część osiedla Osowa Góra  należy do Sicienka, a lotnisko, w które miasto zainwestowało ogromne środki leży w gminie Białe Błota , a pasy startowe bodajże w pięciu miejscach przecina granica między Bydgoszczą , a gminą. Sprawa do tej pory załatwiona nie została – rządzące PO poprzestało na obietnicach.

Miasto Bydgoszcz dopłaca z własnego budżetu  całkiem spore pieniądze do finansowanej przez Państwo oświaty. Nie było żadnego powodu by uczniowie podstawówek i gimnazjów spoza naszego miasta  korzystali z dofinansowywanych przez Bydgoszcz szkół za darmo. Podpisane zostały stosowne porozumienia. Gminy , za każdego ucznia,  który korzysta z bydgoskich gimnazjów i podstawówek dopłacały  odpowiednią stawkę.

Takie były „spory” i „kłótnie” z sąsiadami. Pilnowanie interesów mieszkańców Bydgoszczy to złe działania? Oj upał doskwiera niektórym osobom  nawet mimo klimatyzacji w prezydenckim gabinecie.

Raz jeszcze powtórzę byłem prezydentem, a nie wójtem Bydgoszczy i decyzji związanych z pilnowaniem interesów mieszkańców się nie wstydzę.

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Powiązane treści