Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleUprawiał marihuanę w polu kukurydzy. Wpadł przez młodszego brata
13.07.2021 | 09:26

Uprawiał marihuanę w polu kukurydzy. Wpadł przez młodszego brata

Na zdjęciu: 30-latek uprawiał marihuanę w polu kukurydzy.

Fot. KPP Rypin

26-latek, który wynosił elementy metalowe z terenów byłego zakładu w okolicach Rypina, został zatrzymany przez policję. W dalszym toku śledztwa okazało się, że prawo łamie także jego brat.

W ostatni czwartek policjanci z Rypina udali się na teren byłego zakładu, gdzie regularnie dochodzi do aktów wandalizmu. Gdy dojechali na miejsce, zauważyli mężczyznę, który akurat demontował elementy instalacji elektrycznej. – Miał on przy sobie narzędzia służące do demontażu instalacji, a także już przygotowane do wyniesienia zdemontowane elementy. 26-latek został zatrzymany, a do pracy włączyli się kryminalni, którzy pojechali do niego na przeszukanie – mówi asp. sztab. Dorota Rupińska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Rypinie.
Podczas przeszukania policjanci znaleźli ponad 3 gramy suszu roślinnego w pokoju, zaś w przydomowym polu kukurydzy – dziewięć sztuk roślin konopi indyjskich innych niż włókniste. Okazało się, że wszystko to należy nie do zatrzymanego, ale do jego starszego brata. 30-latek jeszcze tego samego dnia został zatrzymany w miejscu pracy.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że 26-latek od 15 maja kilkukrotnie był na terenie zakładu i wynosił  elementy metalowe, które na bieżąco sprzedawał.  Usłyszał on zarzut kradzieży mienia, za co grozi mu do pięciu lat więzienia. Natomiast 30-latek usłyszał zarzut posiadania marihuany oraz prowadzenia nielegalnej uprawy. Grozi mu za to 3 lata więzienia – informuje asp. szt. Dorota Rupińska.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści