Bydgoszcz
14C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 16 • L 14
19C
Sr
20C
Czw
22C
Pt
24C
Sob
25C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIUrocze zaproszenie na BIM
DSCF0001_1200x800
30.06.2016 | 19:46

Urocze zaproszenie na BIM

Uroda, młodość, talent, entuzjazm - to tylko nieliczne części składowe Bydgoskich Impresji Muzycznych...

Na zdjęciu: Piękna saksofonistka z Radzymińskiej Orkiestry Dętej.

Fot. Stanisław Gazda

Prawie sto pięćdziesiąt minut muzyki, tańca i radości, a przede wszystkim piękna, młodości i pasji wykonawców z Polski, Białorusi, Łotwy i USA złożyło się na koncert „Zapraszamy na BIM” na scenie przy Placu Teatralnym.

Radzymińska Orkiestra Dęta zaprezentowała m.in. marsze, sambę, melodię piosenki „Prawy do lewego” i temat ze ścieżki dźwiękowej do filmu  „James Bond”. Zespół Pieśni Tańca „Polanie” z USA, po tradycyjnych polskich tańcach ludowych, pokazał widzom niespodziankę – mix tanecznych utworów amerykańskich. Z kolei zespół Maly Vtacnik ze Słowacji wystąpił z tańcem, w trakcie którego tancerze wcielili się w rolę kosiarzy tnących trawę na wyścigi; w tańcu „Amerykanin” pokazali, czego młody tancerz nauczył się w Ameryce Północnej, a w „Turku”, jak to wojacy bronili cesarzową Marię-Teresę. Swoje umiejętności zaprezentowali również młodzi akordeoniści z Białorusi (Harmonica Style), zespół folklorystyczny Luste z Łotwy, a także Zespół Tańca Współczesnego „Brax” i Jazz Big Band z bydgoskiego Pałacu Młodzieży.

To była naprawdę piękna zachęta do przychodzenia na wszystkie koncerty Bydgoskich Impresji Muzycznych, które rozpoczną się jutro (1 lipca) o godzinie 19.15 paradnym przemarszem spod Pałacu Młodzieży na Plac Teatralny wszystkich zespołów biorących udział w 29 BIM-ie.


Powiązane treści