[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Uroczystość w szpitalu Jurasza. Wręczono odznaczenia lekarzom walczącym z koronawirusem [ZDJĘCIA]

Dodano: 27.06.2021 | 21:46

Na zdjęciu: Uroczystość odbyła się w auli im. Jana Domaniewskiego.

Fot. Szymon Fiałkowski

W auli im. Jana Domaniewskiego odbyła się uroczystość, podczas której podsumowano działalność Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. Jurasza podczas pandemii COVID-19.

W trakcie uroczystości, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wręczył w imieniu ministra zdrowia odznaki honorowe „za zasługi dla ochrony zdrowia”. W swoim wystąpieniu, przedstawiciel rządu w terenie dziękował pracownikom medycznym placówki, którzy z poświęceniem pracowali w trakcie pandemii. – Bez Państwa ta walka byłaby niemożliwa. Wielu z Państwa poświęciło to co najważniejsze, czyli życie i zdrowie. Pracowaliśmy w tym czasie dla ludzi, dla Ojczyzny. Dziękuję Państwu za podjęcie tego wyzwania – mówił.

Bogdanowicz podsumował także przebieg trzech fal koronawirusa. – Nikt nie przypuszczał, że w XXI wieku może spotkać świat tak trudna sytuacja. Pierwsza fala to luty marzec, kwiecień i część maja. Nieznany nam przeciwnik – tych zakażeń wtedy nie było tak dużo, ale strach przed tym, co nie znane był olbrzymi. Fala druga – tutaj się okazuje, że koronawirus jest bardzo groźny. Doszło do szybkiego rozprzestrzeniania się zakażeń. Ta druga fala to była walka o respiratory, o tlen – opisywał.

Podziękowania i wyróżnienia otrzymali także pracownicy placówki – zarówno medyczni, jak i niemedyczni.

Uroczystość w szpitalu Jurasza. Wręczono odznaczenia lekarzom walczącym z koronawirusem [ZDJĘCIA]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments