Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 8 • L 7
4C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIUrodziny Misia Uszatka – 60-latka!
03.03.2017 | 11:42

Urodziny Misia Uszatka – 60-latka!

Mimo osiągniętego wieku senioralnego, Miś Uszatek zdaje się wcale nie starzeć, ba, zdobywa coraz więcej nowych wielbicieli.

Na zdjęciu: Urodziny Misia Uszatka w KPCK w Bydgoszczy.

Fot. Stanisław Gazda

Na wspólne świętowanie  60. urodzin Misia Uszatka zapraszają dziś dzieci  Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury oraz Zespół Szkół nr 14 im. Żwirki i Wigury w Bydgoszczy.

W  Salonie Hoffmana, do godziny 14.00, można posłuchać przygód o misiu z klapniętym uszkiem, czytanych przez uczniów  i seniorów oraz wziąć udział w zajęciach plastycznych – tworzeniu laurek urodzinowych dla misia, które będą wysłane do jego domu- wytwórni „Semafor” w Łodzi.

Urodziny Misia Uszatka przypadają dokładnie 6 marca, ale na pomysł ich uczczenia wpadli uczniowie „Czternastki” już jakiś czas temu. Do połączenia edukacji z kulturą doszło dzięki współpracy szkoły z KPCK i działającą tam Pracownią Integracji Międzypokoleniowej.

Dzieci z ZS Nr 14 wraz z seniorami czytają maluchom z przedszkoli „Słoneczko” i „Kacperek” fragmenty „Misia Uszatka”. W drugiej części spotkania dzieciaki własnoręcznie wykonują laurki z życzeniami dla Jubilata, które wysłane zostaną do miejsca urodzin Uszatka – Wytwórni Filmów Animowanych „Semafor”.

Bydgoskim urodzinom Misia Uszatka patronuje wydawca książki o jego przygodach – wydawnictwo „Nasza Księgarnia”, które zasponsorowało nagrody dla dzieci uczestniczących w urodzinach, ale też tych z ZS Nr 14, których zadaniem było napisanie wierszyka o Misiu Uszatku oraz wykonanie prac plastycznych z Misiem Uszatkiem, jako ich głównym bohaterem.

– Nie ma piękniejszej postaci od Misia Uszatka do łączenia pokoleń i prowadzenia wspólnej nauki i zabawy – mówi Dominika Strehlke z ZS Nr 14 w Bydgoszczy.

-Miś, mimo osiągniętego wieku senioralnego, zdaje się wcale nie starzeć, ba, zdobywa coraz więcej nowych wielbicieli – dodaje Mateusz Grzębski z KPCK Pracowni Integracji Międzypokoleniowej.


Powiązane treści