Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 14 • L 13
10C
Sob
14C
Nd
9C
Pon
12C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaUruchomiono Bydgoską Kartę Turysty. Przygotowano bezpłatne wejścia i zniżki
Bydgoska Karta Turysty
11.06.2021 | 09:36

Uruchomiono Bydgoską Kartę Turysty. Przygotowano bezpłatne wejścia i zniżki

Na zdjęciu: W projekt Bydgoskiej Karty Turysty zaangażowało się 34 partnerów, ale ich lista wciąż jest otwarta.

Fot. Szymon Fiałkowski

Turyści przyjeżdżający do Bydgoszczy mogą korzystać z nowego ułatwienia – wirtualnej Bydgoskiej Karty Turysty. To projekt, który ma być ułatwieniem dla odwiedzających miasto – kupując jeden bilet, zyskują oni bezpłatny wstęp do wielu miejsc. Pakiety zawierają także zniżki, np. w restauracjach czy instytucjach kultury. 

Bydgoska Karta Turysty to projekt, który ma na celu zachęcenie turystów do obejrzenia jak największej liczby atrakcji w mieście. Funkcjonalność ma ułatwić im zwiedzanie, a także sprawić, że będzie ono tańsze. Turysta, kupując pakiet w ramach Bydgoskiej Karty Turysty, ponosi jednorazowy koszt i otrzymuje bezpłatne wejścia do wielu obiektów oraz pakiet zniżek.

Statystyki nie kłamią. Z roku na rok liczba osób odwiedzających Bydgoszcz, również w celach turystycznych, zwiększała się. Oczywiście okres pandemii spowodował zaburzenie tej tendencji, ale wierzę, że niedługo wszystko wróci do normy – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Ja się cieszę, bo dołączamy do nielicznego grona miast, które w ten sposób chcą zachęcić turystów do przyjazdu i ułatwić im życie – dodaje.

Miasto Bydgoszcz na początek wprowadza dwa pakiety:

  • PAKIET ZWIEDZANIE
    Pakiet zwiedzanie zapewnia możliwość bezpłatnego skorzystania z najpopularniejszych bydgoskich atrakcji turystycznych (obecnie jest ich 18), w tym: muzea, galerie, zoo, park rozrywki, spacer z przewodnikiem, rejs tramwajem wodnym, wypożyczenie kajaka na 1 godzinę. Zawiera również zniżki: do restauracji i kawiarni (obecnie 11 obiektów), na spektakle w Teatrze Kameralnym oraz koncerty w Filharmonii Pomorskiej, zabiegi spa w hotelu Bohema, korzystanie z Wakeparku oraz zwiedzanie z przewodnikiem z visite.pl.

Cena takiego pakietu to:
24 h: normalny – 49 zł | ulgowy – 39 zł
48 h: normalny – 69 zł | ulgowy – 59 zł

  • PAKIET POWITALNY
    Pakiet powitalny powstał z myślą o osobach korzystających z bydgoskiej bazy noclegowej. W 9 hotelach partnerskich otrzymają specjalny kod, dzięki któremu będzie można pobrać bezpłatny pakiet. Zawiera on: 1 bezpłatne wejście do Muzeum Wodociągów (Hala Pomp), zniżki do innych muzeów oraz na rejs po Brdzie i zwiedzanie z visite.pl.

Karta turysty jest kartą wirtualną. To przede wszystkim wygoda dla turystów, bo nie muszą nosić przy sobie dodatkowego kawałka plastiku, wszystko jest w telefonie. Ale dzięki temu też będziemy wiedzieli jakie miejsca odwiedzają i wzrośnie nasza świadomość na temat tego, jak kształtuje się ten ruch turystyczny w Bydgoszczy – mówi dyrektor Bydgoskiego Centrum Informacji Leszek Woźniak.

W projekt zaangażowało się 34 partnerów, ale ich lista wciąż jest otwarta. Przedsiębiorcy, którzy chcieliby dołączyć do akcji, mogą napisać lub zadzwonić do Bydgoskiego Centrum Informacji w celu umówienia spotkania informacyjnego.

Szczegółowe informacje o Bydgoskiej Karcie Turysty znajdują się na stronie karta.visitbydgoszcz.pl.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści