Bydgoszcz
14C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 18 • L 11
18C
Pon
22C
Wt
23C
Sr
22C
Czw
19C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoUrząd miasta przekazał najnowsze informacje w sprawie działań związanych z koronawirusem
rada miasta bydgoszczy prezydent miasta urząd miasta bydgoszczy BB 01
16.03.2020 | 16:07

Urząd miasta przekazał najnowsze informacje w sprawie działań związanych z koronawirusem

Na zdjęciu: Urząd miasta nadal pracuje bez zmian - wprowadzono jednak ograniczenia związane z przyjmowaniem petentów.

Fot. BB

Na dzisiejszej konferencji online prezydent Rafał Bruski przedstawił najnowsze informacje dotyczące działań urzędu miasta na rzecz walki z koronawirusem.

Ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego poniedziałkowa konferencja została przeprowadzona w formie transmisji na żywo za pośrednictwem miejskiego profilu na Facebooku – przedstawiciele mediów mogli zadawać pytania wcześniej, korzystając z drogi mailowej. Konferencję zaczął prezydent Rafał Bruski, który podkreślił, że jednym z zadań miasta było przygotowanie miejsc kwarantanny. – Mamy ich osiem. To są głównie bursy, internaty. Bursa Zespołu Szkół Drzewnych jest gotowa do przyjęcia dwustu osób. Łącznie będziemy mieli do dyspozycji tysiąc miejsc – zapewnił prezydent. Jednocześnie przypomniał, że osoby powracające teraz z zagranicy muszą obowiązkowo poddać się kwarantannie.

Miasto zabezpiecza też wyżywienie oraz odbiór odpadów osobom, które poddają się kwarantannie domowej. Odpady pochodzące od tych mieszkańców nie są jednak mieszane z innymi odpadami komunalnymi, a będą utylizowane w zakładach przetwarzania odpadów medycznych – Kilka minut temu dostaliśmy dyspozycje od wojewody, jak z nimi postępować – powiedział Bruski. Zastępczyni prezydenta miasta Iwona Waszkiewicz zapewniła, że opieka systemowa nad osobami potrzebującymi ze strony miasta przebiega bez problemów. – Dodatkowo uruchomiliśmy infolinię dla seniorów i osób samotnych, tak by można było zapewnić im dostarczenie zakupów czy leków – dodała. Zgłoszenia potrzeby pomocy należy dokonać pod numerami telefonów 668 834 007 oraz 668 834 006. 

Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Adam Dudziak podkreślił, że służby kryzysowe miasta pozostają w całodobowym kontakcie ze inspekcjami i strażami, które realizują zadania na rzecz przeciwdziałania koronawirusowi. – Od piątku dziewięć osób znajduje się w kwarantannie w jednym z budynków na terenie miasta – powiedział.

Rafał Bruski przypomniał też o wprowadzonych ograniczeniach w pracy urzędu miasta i zachęcał do elektronicznego składania wniosków. Poinformował też, że do urzędu na razie nie wpłynęły wnioski o zawieszenie działalności gospodarczej, ale referat zajmujący się przedsiębiorstwami otrzymuje sporo telefonów z pytaniami o taką możliwość. Zapytaliśmy władze o to, czy koronawirus wpłynie na realizację miejskich inwestycji. – W tej chwili nie mamy sygnałów od wykonawców, że zamierzają przerwać pracę. Jak tylko takie informacje wpłyną, będziemy je przekazywać – podkreślił prezydent. I dodał, że miasto będzie aktywnie wspierać firmy i szukać takich rozwiązań, które będą chronić zdrowie pracowników.

Pełny zapis dzisiejszej konferencji dostępny jest poniżej:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści