Bydgoszcz
18C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 7km/h SW
H 18 • L 17
14C
Czw
8C
Pt
7C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUrząd Statystyczny stawia na edukację. Organizuje konkurs
01.02.2016 | 05:06

Urząd Statystyczny stawia na edukację. Organizuje konkurs

Prace konkursowe można nadsyłać do 12 lutego.

Na zdjęciu: Urząd Statystyczny w Bydgoszczy organizuje zajęcia dla uczniów szkół.

Fot. mat. prasowe

Urząd Statystyczny rozwija swoją ofertę edukacyjną. Po przeprowadzeniu zajęć dla uczniów bydgoskich szkół przyszła pora na organizację konkursu dotyczącego danych z województwa kujawsko-pomorskiego.

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy od kilku lat stara się rozwijać działalność w zakresie edukacji statystycznej. Oprócz oferty skierowanej do pracowników administracji publicznej, prowadzi też działania, które mają rozwijać wiedzę o statystyce i umiejętności korzystania z jej zasobów wśród uczniów szkół oraz studentów uczelni wyższych. W tym celu organizowane są warsztaty oraz lekcje tematyczne. Jedną z ciekawszych form zajęć są spotkania pt. „Statystyczny klucz”, podczas których uczniowie tworzą 10-osobowe zespoły i rozwiązują łamigłówki w postaci szyfrów i zagadek oraz odpowiadają na pytania dotyczące danych statystycznych z województwa kujawsko-pomorskiego. W ten sposób mogą znaleźć tytułowy klucz, który pozwala im wyjść z pomieszczenia i wygrać grę.

Obecnie urząd organizuje konkurs „Ciekawość – pierwszy stopień do statystyki” adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych. Odbędzie się on w dwóch etapach. Podczas pierwszego uczestnicy muszą przygotować mający od dwóch do czterech stron referat  z wykorzystaniem danych statystyki publicznej dotyczących województwa kujawsko pomorskiego. Prace trzeba nadesłać do 12 lutego. W II etapie – 21 marca – referaty zostaną zaprezentowane. Wszyscy finaliści mają otrzymać atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. laptop, tablet lub smartfon. Honorowymi patronami konkursu są Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty oraz rektorzy UKW i UMK.


Podobne wpisy

Powiązane treści