Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 8 • L 8
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoUrząd wojewódzki zacznie od jutra ponownie obsługiwać klientów
Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki - SF
10.05.2020 | 19:04

Urząd wojewódzki zacznie od jutra ponownie obsługiwać klientów

Na zdjęciu: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki przywraca możliwość obsługi klientów od 11 maja.

Fot. Szymon Fiałkowski

Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy od poniedziałku (11 maja) częściowo wznowi bezpośrednią obsługę klientów. Ich wizyty w urzędzie będą się odbywały z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

W pierwszej kolejności, w urzędzie będą załatwiane sprawy o szczególnym znaczeniu dla obywateli oraz te, które zostały wcześniej rozpoczęte. Jak informuje urząd, luzowanie obostrzeń będzie dotyczyć przede wszystkim kwestii związanych z odbiorem dokumentów paszportowych.

– Będzie także istniała możliwość odbioru karty pobytu dla cudzoziemca oraz uzupełnienia braków formalnych do wniosków o wydanie zezwolenia na pobyt, wyłącznie po wcześniejszej rejestracji internetowej – przekazuje Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki. Wizyty klientów w sprawach związanych z poświadczeniem posiadania lub utraty obywatelstwa polskiego, nadania lub zrzeczenia się obywatelstwa polskiego oraz w sprawie złożenia wniosku o przyznanie świadczenia pieniężnego dla posiadaczy Karty Polaka będą umawiane wyłącznie po wcześniejszej rejestracji za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Obsługa klientów na nowych zasadach będzie się odbywała zarówno w budynkach urzędu w Bydgoszczy, jak i oddziałach zamiejscowych w Toruniu i we Włocławku oraz punktach paszportowych w Inowrocławiu i Grudziądzu. Urzędnicy apelują to, by przychodzić do urzędu w celu realizacji wizyty dziesięć minut przed wyznaczoną godziną.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści