Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Uschnięte drzewo w Żołędowie zagraża bezpieczeństwu? Zainterweniował przewodniczący Rady Gminy

Dodano: 21.09.2023 | 10:42

Na zdjęciu: W tej sprawie zainterweniował przewodniczący Rady Gminy Osielsko

Fot. IN

Skrzyżowanie ul. Bydgoskiej (droga wojewódzka nr 244) z ul. Leszczynową w Żołędowie – w tym miejscu zlokalizowane jest uschnięte drzewo. Zdaniem przewodniczącego Rady Gminy Osielsko Benedykta Leszczyńskiego zagraża ono bezpieczeństwu i należy je wyciąć.

Benedykt Leszczyński złożył w tej sprawie interpelację. – W związku z zagrożeniem bezpieczeństwa ruchu w obrębie skrzyżowania drogi wojewódzkiej DW244 (ulicy Bydgoskiej) w Żołędowie z drogą powiatową 1525C (ulicy Leszczynowej) spowodowanym bardzo złym stanem drzewa (suszka) na działce nr 208/1 ponownie zwracam się o natychmiastowe podjęcie działań skutkujących jego wycinką – czytamy w interpelacji. – Brak reakcji właściciela nieruchomości na której zlokalizowane jest zagrożenie nie może stanowić podstawy do zaniechania zdecydowanych działań ze strony Urzędu Gminy Osielsko – dodaje Leszczyński.

Ponadto Benedykt Leszczyński twierdzi, że w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa ruchu zarządca drogi ma prawo usunąć przydrożne drzewo bez zgody właściciela terenu.

Jak się okazuje właściciel działki złożył już wniosek o wycinkę drzewa. 8 września 2023 roku wójt wydał pozytywną decyzję. Właściciel działki zadeklarował, że do końca roku drzewo gatunku kasztanowiec zwyczajny zostanie usunięte.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
7 miesięcy temu

Skoro to działka prywatna przy drodze wojewódzkiej to co ma do tego gmina ?