Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 12 • L 11
9C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
13C
Pon
15C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIUstawka na polu. Policja zatrzymała 13 osób
ustawka lipno okrąg
03.09.2018 | 11:22

Ustawka na polu. Policja zatrzymała 13 osób

Na zdjęciu: Jeden z zatrzymanych przez funkcjonariuszy z Lipna.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policja z Lipna zatrzymała 13 osób, którzy umówili się na tzw. ustawkę. Część z nich już usłyszała zarzuty.

W sobotę, około godziny 15:00 dyżurny lipnowskiej komendy odebrał telefon z anonimowa informacją o tym, że po polu w miejscowości Okrąg biega kilkudziesięciu mężczyzn. Zgłaszający przekazał policji, że mężczyźni byli bez koszulek i wyraźnie szykowali się do bójki. Na miejsce natychmiast skierowano wszystkie dostępne patrole z Lipna oraz wsparcie z komendy w Rypinie.

Okazało się, że na polu miało dojść do ustawki pseudokibiców Włocłavii Włocławek, ŁKS-u Łódź, Sparty Brodnica i Legii Chełmża. Jak informuje oficer prasowy KPP w Lipnie mł. asp. Małgorzata Małkińska na miejscu znajdowało się około 40 osób. Na widok nadjeżdżających radiowozów mężczyźni zaczęli uciekać. Funkcjonariuszom udało się zatrzymać 13 z nich. Dziewięciu zostało zwolnionych po przesłuchaniach, natomiast cztery zostały osadzone w policyjnym areszcie.

Osadzeni w areszcie usłyszeli zarzut czynnego udziału w zbiegowisku, którego uczestnicy mieli dopuścić się gwałtownego zamachu na osobę lub mienie, a także udziału w bójce narażającej inne osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Czyn został określony jako chuligański, co zwiększa zagrożenie karą. Jeden z mężczyzn, oprócz zarzutu udziału w zbiegowisku usłyszał zarzut nie zatrzymania się do kontroli drogowej oraz usiłowania dokonania czynnej napaści na funkcjonariuszy, poprzez próbę zepchnięcia z drogi radiowozu, którym jechali policjanci. Grozi mu za to nawet do 10 lat więzienia.

Przy zatrzymanych znaleziono kominiarki, rękawice służące do walk i ochraniacze na zęby. Przedmioty zostały zabezpieczone przez policję. Jeden z osadzonych miał też przy sobie amfetaminę.

Jak informuje policja, aktualnie trwają czynności zmierzające do ustalenia przebiegu całego zdarzenia i pozostałych osób biorących w nim udział. Za udział w zbiegowisku, którego uczestnicy narażają zdrowie lub życie innych osób, jak i udział w bójce grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści