Bydgoszcz
-2C
Niebo częściowo zachmurzone
79% wilgotność
Wiatr: 5km/h SE
H -1 • L -3
3C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
5C
Pon
4C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI„Uszyj Jasia”, czyli charytatywna akcja w Zielonych Arkadach
CH Zielone Arkady Bydgoszcz - SF
11.10.2019 | 09:54

„Uszyj Jasia”, czyli charytatywna akcja w Zielonych Arkadach

Na zdjęciu: Akcja trwać będzie w budynku przy ul. Wojska Polskiego 1 przez całą sobotę, 12 października.

Fot. SF

Pracownia krawiecka w Centrum Handlowym? Każdy odwiedzający 12 października 2019 roku Zielone Arkady będzie mógł uszyć poszewkę dla najmłodszych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy.

Pomagać można na wiele sposobów. Ofiarowanie swojego czasu i zaangażowania to wszystko czego potrzeba, aby wspomóc małych pacjentów z bydgoskiego szpitala. To już kolejna edycja charytatywnej akcji „Uszyj Jasia” w Zielonych Arkadach. W jej ramach wszyscy chętni będą mogli wywołać uśmiech na twarzach małych pacjentów, szyjąc kolorowe poszewki na poduszki. Stanowiska z maszynami do szycia, kilometry kolorowych materiałów i społeczność, która chce nieść pomoc – to czynniki gwarantujące sukces akcji. Uszyte poszewki podczas nadchodzącego wydarzenia zostaną przekazane przez Zielone Arkady Wojewódzkiemu Szpitalowi Dziecięcemu im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy. Akcja ma wymiar nie tylko materialny, ale także terapeutyczny – kolorowe tkaniny na podarowanych poszewkach sprawiają, że dzieci lepiej znoszą pobyt w szpitalu. Żeby dołączyć do grona pomagających, nie trzeba posiadać umiejętności w szyciu. Wystarczy tylko 5 minut, aby podarować prezent od serca. Akcja skierowana jest dla wszystkich – rodzin z dziećmi, osób starszych, nastolatków czy grup przyjaciół.

Cieszymy się, że Zielone Arkady są miejscem, gdzie nie tylko dokonuje się zakupów, ale także pomaga. Kolejna już edycja „Uszyj Jasia” w naszym centrum jest wspaniałą okazją aby sprawić radość najmłodszym pacjentom w towarzystwie. Zachęcam wszystkich gorąco do wspólnego szycia – mówi Ewa Krassowska, dyrektor Zielonych Arkad.

Pomysłodawczynią jest Natalia Bielawska, mama 5-letniego Bruna i autorka bloga Ekoubranka. – Inicjatywa powstała spontanicznie, kiedy w 2013 r. podczas pobytu z synkiem w szpitalu zauważyłam, że brakuje poszewek. Kilka dni później poprosiłam znajome blogerki o pomoc w uszyciu kolorowych poszewek – mówi Natalia. Pomysł został entuzjastycznie przyjęty i teraz akcja ma wymiar ogólnopolski, mając miejsce się w wielu miastach.

Akcja „Uszyj Jasia” będzie miała miejsce w sobotę, 12 października w Zielonych Arkadach. Stanowiska z maszynami do szycia i materiałami będą dostępne przez cały dzień.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści