Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 12 • L 12
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUTP gości studentów ze Stanów Zjednoczonych
25.05.2016 | 15:05

UTP gości studentów ze Stanów Zjednoczonych

Bydgoska uczelnia nawiązała współpracę z jedną z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie.

Na zdjęciu: Wczoraj odbyło się oficjalne przywitanie gości.

Fot. archwium / wolny dostęp

10 najlepszych studentów Delaware State University w USA przyjechało w poniedziałek (23.05) do Bydgoszczy, by prowadzić badania na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Takie działanie jest efektem współpracy pomiędzy uczelniami. 

Amerykańcy studenci będą prowadzić badania z różnych dziedzin nauki. Niewątpliwie będą to tematy zgodne z ich zainteresowaniami lub zbliżone do ich upodobań. Jeśli prowadzenie badań nad danym zagadnieniem nie będzie możliwe, to student na pewno pozna ciekawą alternatywę. – Uczelnia jest otwarta na ich propozycje, które w miarę możliwości staramy się spełniać – dodaje rzecznik prasowy UTP dr Mieczysław Karol Naparty.

Opiekunami studentów są pracownicy UTP z m.in. Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt, Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej, Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii. To oni pomogą im w przeprowadzeniu badań. Zagraniczni goście będą mogli też liczyć na pomoc studentów z Wydziału Zarządzania oraz Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. Zwieńczeniem pracy zaproszonych osób będzie prezentacja wyników ich badań na zorganizowanym w tym celu sympozjum. Zaplanowano je na 20 czerwca tego roku. Tego dnia na UTP pojawi się także Kanclerz Delaware State University.

Amerykańska uczelnia posiada bogate tradycje. Początki jej działalności sięgają 1891 r. Uniwersytet cieszy się dużym prestiżem na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Współpraca z bydgoską uczelnią może przynieść wiele korzyści przede wszystkim dla UTP.  Przyjazd zagranicznych gości umożliwiło wsparcie finansowe udzielone przez amerykańską agencję rządową – National Science Foundation, która zajmuje się promowaniem rozwoju oraz edukacji we wszystkich niemedycznych obszarach nauki. Fundacja finansuje prowadzone badania.

Wizyta amerykańskich studentów na UTP to również okazja dla nich do poznania polskiej kultury i zwyczajów panujących w naszym kraju. Goście zwiedzą Bydgoszcz i inne ciekawe miejsca w regionie. Wezmą również udział w wycieczce m.in. do Gdańska i Pragi.


Powiązane treści