Bydgoszcz
6C
Opady
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 7 • L 6
9C
Sob
11C
Nd
20C
Pon
21C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUTP nie może wybrać rektora
14.03.2016 | 16:58

UTP nie może wybrać rektora

Zawieszono procedurę wyboru rektora.

Na zdjęciu: Kampus UTP mieści się przy ul. Kaliskiego 7

Fot. archiwum

Jutro miały odbyć się wybory rektora Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Jednak dziś na oficjalnej stronie internetowej UTP pojawiła się informacja o zawieszeniu procedury wyboru rektora. Dlaczego?

Powodem na pewno nie jest brak kandydatów na stanowisko Jego Magnificencji. Do pełnienia tej funkcji zgłosiło się trzech kandydatów: prof. dr hab. inż. Marek Bieliński, prof. dr hab. inż. Adam Podhorecki oraz prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński. Wszystkie kandydatury zostały zaakceptowane przez Uczelnianą Komisję Wyborczą.

Jednak rektora uczelni na kadencję 2016-2020 wybiera Uczelniane Kolegium Elektorów reprezentujące społeczność akademicką UTP. To właśnie tutaj pojawił się problem: nie wybrano jeszcze wszystkich elektorów reprezentujących studentów. W związku z tym, Uczelniana Komisja Wyborcza podjęła decyzję o zawieszeniu procedury wyboru rektora UTP. Prowadzone są konsultacje mające doprowadzić do wypracowania rozwiązania zaistniałej sytuacji. Na razie nie ma informacji o kolejnym terminie, w którym mogłyby odbyć się wybory.


Powiązane treści