Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 2 • L 0
2C
Czw
-0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
-0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUTP zawiesza rekrutację i obrony prac dyplomowych
utp bydgoszcz
16.03.2020 | 09:38

UTP zawiesza rekrutację i obrony prac dyplomowych

Na zdjęciu: Kampus UTP w Fordonie.

Fot. Ryszard Wszołek/UTP

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy przekazał kolejny komunikat dotyczący funkcjonowania uczelni w okresie zawieszenia zajęć.

Jak poinformowała w niedzielę uczelnia, wszystkie planowane obrony prac dyplomowych oraz egzaminy dyplomowe zostają zawieszone od poniedziałku, 16 marca do środy, 25 marca. Jednocześnie przesunięty został też termin planowanej rekrutacji na studia II stopnia. – Decyzja o terminie rekrutacji zostanie podjęta po 25 marca – zakomunikował uniwersytet. W przypadku konieczności przedłużenia zawieszenia zajęć, władze uniwersytetu podejmą kolejne decyzje w sprawie przesunięcia terminów obron i rekrutacji.

AKTUALIZACJA: W poniedziałek, po godzinie 12:00 komisja wyborcza wydała uchwałę ws. bezterminowego zawieszenia wszelkich czynności wyborczych. Wiosną uczelnia miała bowiem wybrać nowego rektora.


Które restauracje i lokale w Bydgoszczy przygotowują dania na wynos i na dowóz? [LISTA]


Zgodnie z zarządzeniem rektora UTP, zajęcia na uczelni są zawieszone od środy, 11 marca aż do odwołania. Z uwagi na wyjątkową sytuację ministerstwo nauki wydało rozporządzenie, na mocy którego ważność legitymacji studenckich (trwająca do 31 marca) została przedłużona do 31 maja 2020 roku. Oznacza to, że nie trzeba będzie przedłużać ich indywidualnie w dziekanacie.

Do poniedziałku studenci UTP musieli opuścić akademiki przy ul. Kaliskiego i Koszarowej. Zarządzenie nie dotyczyło osób spoza granic kraju, które przyjechały na studia w ramach programu Erasmus+. – Wykwaterowanie studentów jest zasadne, gdyż akademiki mogą w najbliższym czasie pełnić rolę miejsc do kwarantanny jeżeli zabraknie ich w szpitalach – zakomunikował Dominik Franczak, przewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego UTP. – Studenci i mieszkańcy, którzy są w trudnej sytuacji i muszą dalej mieszkać w domach studenta. proszeni są o złożenie w portierni umotywowanego wniosku o dalsze zamieszkanie – informuje UTP.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści