Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 2 • L 1
1C
Pon
2C
Wt
3C
Sr
1C
Czw
5C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIUwaga, będzie ślisko! Ostrzeżenie pogodowe dla całego województwa
oblodzenie_ kujawsko-pomorskie - archiwum
27.12.2019 | 16:04

Uwaga, będzie ślisko! Ostrzeżenie pogodowe dla całego województwa

Opady deszczu oraz śniegu prognozowane są od godziny 20:00 w piątek, 27 grudnia.

Na zdjęciu: Synoptycy prognozują, że w nocy z piątku na sobotę w regionie pojawią się opady deszczu oraz śniegu. W połączeniu z ujemnymi temperaturami może to doprowadzić m.in. do oblodzeń jezdni.

Fot. archiwum

Na piątkowy wieczór oraz noc z piątku na sobotę synoptycy przewidują opady deszczu oraz śniegu. Niska temperatura sprawi, że mogą wystąpić oblodzenia – ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Z informacji przekazanych przez służby zarządzania kryzysowego wynika, że opady mogą pojawiać się w piątek od godziny dwudziestej. Ostrzeżenie dotyczy całego województwa, niewykluczone więc, że opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu będą pojawiały się stopniowo w różnych częściach regionu.

Prognozy na nadchodzące godziny, które dotarły do naszej redakcji z WCZK, wskazują, że nocą temperatura będzie wynosiła od -2 stopni Celsjusza do zera. Temperatura minimalna gruntu ma wynieść wspomniane -2 stopnie.

Ostrzeżenie o mogących pojawiać się oblodzeniach (zjawisko otrzymało pierwszy stopień zagrożenia) będzie obowiązywało do godziny ósmej rano w sobotę, 28 grudnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacowane jest na 80 procent.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści