Bydgoszcz
3C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 4 • L 2
11C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
10C
Sob
10C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleUzbrojony mężczyzna grasował po Fordonie. „Zgłoszenia sypały się jedno po drugim”
policja bydgoszcz
05.09.2019 | 18:12

Uzbrojony mężczyzna grasował po Fordonie. „Zgłoszenia sypały się jedno po drugim”

Niecodzienne zachowanie 22-latka mieszkańcy osiedla Tatrzańskiego dostrzegli w czwartek w okolicach południa.

Na zdjęciu: Policjanci wyjaśniają obecnie motywy zachowania młodego mężczyzny.

Fot. Flickr

Chwile grozy przeżyli w czwartkowe południe mieszkańcy osiedla Tatrzańskiego. Po ich okolicy przemieszczał się uzbrojony między innymi w tasak i noże młody mężczyzna. Po kilkudziesięciu minutach został ujęty przez miejscowych policjantów.

Pierwsze zgłoszenia od zaniepokojonych mieszkańców Fordonu dotarły do dyżurnego policji kwadrans po dwunastej. Jeden ze świadków poinformował, że w rejonie ulicy Kromera pojawił się mężczyzna posiadający przy sobie niebezpieczne narzędzia. – Od tego momentu zgłoszenia zaczęły sypać się jedno po drugim – relacjonuje w rozmowie z nami podkom. Lidia Kowalska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Mężczyzna, jak się później okazało – 22-latek – przemieszczał się po osiedlu, wywołując obawy u kolejnych fordoniaków. Za poszukiwanym wysłane zostały policyjne patrole. Udało się go namierzyć po kilkudziesięciu minutach, gdy dotarł w rejon osiedlowego targowiska. – Na widok policjantów zaczął uciekać. Został zatrzymany po krótkim pościgu – dodaje podkom. Kowalska.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, zatrzymany miał przy sobie pokaźny zestaw niebezpiecznych narzędzi, w tym tasak oraz noże. Motywy jego zachowania nie są znane, sprawę badają obecnie policjanci.

W trakcie zdarzenia nikt na szczęście nie odniósł obrażeń.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści