Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 8 • L 8
9C
Sr
8C
Czw
4C
Pt
10C
Sob
8C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleUżył noża i zaatakował kolegę. Teraz spędzi kilka lat za kratami
Sąd Okręgowy w Bydgoszczy_SF
09.03.2018 | 23:39

Użył noża i zaatakował kolegę. Teraz spędzi kilka lat za kratami

Do zdarzenia doszło w wigilię 2016 roku.

Na zdjęciu: Wyrok zapadł w bydgoskim Sądzie Okręgowym.

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

Bydgoski Sąd Okręgowy wydał wyrok w procesie Artura J. – mężczyzny, który został skazany za usiłowanie zabójstwa kolegi.

– Wina oskarżonego nie podlega wątpliwości – mówił sędzia Roman Narodowski, kiedy ogłaszał uzasadnienie wyroku. Niespełna 30-letni Artur J. spędzi za kratkami najbliższe dziewięć lat. Mężczyzny nie obciążono za to kosztami postępowania sądowego, bowiem – jak sam mówił – jest osobą bezdomną.

Mężczyzna tuż przed świętami Bożego Narodzenia 2016 roku, w bydgoskim Fordonie ugodził nożem 28-letniego kolegę. Dostał on cios w okolice klatki piersiowej, ale rany nie były poważne. Następnie poszkodowany miał otrzymywać od podejrzanego wiadomości sms z pogróżkami. Śledczy postawili Arturowi J. zarzut usiłowania zabójstwa mężczyzny.

Mimo młodego wieku, Artur J. ma całkiem „bogatą kartotekę”. W przeszłości również był skazywany na udział w podobnych przestępstwach, które popełniał będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna podczas prowadzonego postępowania zasłaniał się niepamięcią, ale sąd temu nie uwierzył.

Powiązane treści