Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 6 • L 6
9C
Pon
7C
Wt
5C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIV Mistrzostwa Świata w Przechodzeniu przez Rzekę: Mensik zdetronizowany! [ZDJĘCIA]
Przechodzący_SG (16)
16.06.2018 | 19:47

V Mistrzostwa Świata w Przechodzeniu przez Rzekę: Mensik zdetronizowany! [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: 25 metrów w 20 sekund i 1000 euro w kieszeni. Niby proste, gdyby nie ta lina i 15 metrów nad wodą...

Fot. Stanisław Gazda

Najlepsi slacklinerzy rywalizację o tytuł mistrza świata mają już za sobą. Wiadomością dnia jest pokonanie dotychczasowego mistrza świata – Czecha Danny’ego Mensika przez jego przyjaciela – Francuza Nathana Paulina.

Tegoroczne, odbywające się w Bydgoszczy od 2014 roku Mistrzostwa Świata w Przechodzeniu przez Rzekę, przebiegły bardzo sprawnie. Poprzedziły je kwalifikacje, a później już była rywalizacja w systemie pucharowym ośmiu śmiałków, do których należało przejście 25 metrów po linie zawieszonej 15 metrów nad korytem wody.

Kamil Dudek, Kuba Bałdych, Danny Mensik, Nathan Paulin, byli głównymi pretendentami do tytułu Mistrza Świata w Przechodzeniu przez Rzekę. Decydująca rozgrywka, czyli finały do dwóch zwycięstw, stoczona została pomiędzy dwoma ostatnimi. Danny, dotychczasowy dominator, musiał jednak uznać wyższość swojego przyjaciela Nathana Paulina i pogodzić się z tym, że to on zgarnął za zwycięstwo 1000 euro i od dziś jest nowym Mistrzem Świata w Przechodzeniu Przez Rzekę.

Gwoli uzupełnienia wyjaśniamy, że ta czynność zajmowała najlepszym zawodnikom około dwadzieścia sekund, a trzecie miejsce zajął Polak Kuba Bałdych, który zainkasował 200 euro.

 


Podobne wpisy

Powiązane treści